جانسون: من شبیه هالک هستم

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، به تازگی نخست وزیر بریتانیا در مصاحبه با نشریه ای خود را به شخصیت کمیک هالک تشبیه کرد. او بر مصمم بودن خود برای خارج کردن کشورش از اتحادیه اروپا در 31 اکتبر (9 آبان) تاکید نموده است.

جانسون: من شبیه هالک هستم

براساس گزارش روزنامه دِ میل آن ساندی، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا گفته است که راهی پیدا خواهد نمود تا رای اخیر مجلس را دور بزند؛ مجلس بریتانیا به او دستور داده تا به جای اتخاذ رویه بدون توافق در خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که منجر به شوک مالی خواهد شد، زمان این خروج به تعویق بیفتد.

به گزارش این نشریه، جانسون می گوید: هالک هرچه خشمگین تر می گردد، قوی تر می گردد. هالک همواره جان به در می برد؛ مهم نبود چقدر در بند باشد و همین موضوع در خصوص این کشور نیز صادق است، ما در سی و یکم اکتبر خارج خواهیم شد.

توافقی که ترزا می، نخست وزیر سابق این کشور با اتحادیه اروپا -در مشخص رویه خروج- بدان رسیده بود، مورد مخالفت مجلس قرار داشت. نمایندگان طی این ماه، با خروج بدون توافق نیز مخالفت کردند و این موضوع موجب خشم بسیاری از بریتانیایی ها شد که سه سال پیش طی یک همه پرسی رای به خروج دادند.

بوریس جانسون طبق اظهاراتش میخواهد تا توافقی جدید ببندد که در آن، از ایجاد مرز سخت در مرز جمهوری ایرلند (عضو اتحادیه اروپا) و ایرلند شمالی (بخشی از بریتانیا) جلوگیری گردد. ایجاد مرز سخت که خواسته اتحادیه اروپا به شمار می رود، علی رغم میل لندن است.

نخست وزیر بریتانیا در آستانه ملاقات فردا (دوشنبه) خود با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، از مصمم بودن خود سخن به میان آورده است. او بدون ارائه جزئیات، به نشریه مذکور گفت: درخصوص مدیریت مسئله پشتوانه مرزی در ایرلند شمالی، گفت وگوی بسیاری مثبتی در جریان است و پیشرفت بزرگی حاصل شده است.

او وضعیت کنونی بریتانیا در مذاکرات بریگزیت را مشابه سرخوردگی های بروس بنر، یک شخصیت در دنیای سینمایی عنوان نموده است؛ این شخصیت هنگام بروز خشم به هالک مبدل می شد و پشت سرش خرابی بر جای می گذاشت. جانسون در همین باره می گوید: بنر ممکن بود در قید و بند گرفتار گردد، اما وقتی برافروخته می شد، از میان آن ها بیرون می جهید.

روز شنبه سم گیما، از وزرای محافظه کار پیشین دولت بریتانیا اظهار داشت در اعتراض به سیاست های بوریس جانسون در موضوع بریگزیت و رویکرد او، به حزب لیبرال دموکرات خواهد پیوست.

نتایج یک نظرسنجی که اواخر شنبه توسط روزنامه آبزرور منتشر شد، افزایش دو درصدی حمایت از حزب محافظه کار (از 35 به 37 درصد) و کاهش یک درصدی حمایت ها از حزب کارگر جرمی کوربین (از 17 به 16 درصد) را نشان می داد. حزب بریگزیت نیز تحت رهبری نایجل فاراژ، 13 درصد آراء را از آن خود کرد.

در همین حال، نظرسنجی دیگری که ساندی اکسپرس منتشر کرد، حمایت از حزب محافظه کار را 28 درصد (با کاهش دو درصدی) نشان داد که به عدد 27 درصد حزب کارگر بسیار نزیک است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "جانسون: من شبیه هالک هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: من شبیه هالک هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید