بوریس جانسون: برای رسیدن به توافق برگزیت باید انرژی زیادی صرف کنیم

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، نخست وزیر انگلیس تأکید کرد حصول توافق بین کشورش و اتحادیه اروپا بر سر نحوه خروج انگلیس از این اتحادیه مستلزم کوشش زیادی است.

بوریس جانسون: برای رسیدن به توافق برگزیت باید انرژی زیادی صرف کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزش و تندرستی، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز آدینه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی بی سی گفت کشورش همچنان برای دستیابی به توافق با شرکای اروپایی خود درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) کوشش می نماید.

بوریس جانسون درباره روند مذاکرات برای دستیابی به توافق برگزیت گفت: ما می خواهیم به توافق برسیم و به همین دلیل است که به سختی در کنار دوستان و شرکایمان در اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق کوشش می کنیم. همه می توانند ببینند که آنچه باید برای رسیدن به توافق انجام گردد، چقدر سخت است. اکنون تقریباً همه در ذهن خود تصوری از جایی که باید به سمتش حرکت کنیم، دارند.

وی در عین حال اعلام کرد: برای اینکه این چالش طولانی مدت برای رسیدن به توافق برگزیت بالاخره سرانجام یابد، باید کار زیادی انجام گردد و ضروری است که ما انرژی زیادی برای رسیدن به این هدف صرف کنیم.

بوریس جانسون در همان اولین نشست خبری خود به عنوان نخست وزیر انگلیس تأکید کرد که کشورش حداکثر تا روز 31 اکتبر تحت هر شرایطی اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود. وی البته چندین بار اعلام نموده است که لندن خواهان دستیابی به یک توافق نهایی با بروکسل و خروج از اتحادیه اروپا با توافق است.

با این حال اختلافات جدی بین انگلیس و اتحادیه اروپا در خصوص مرز ایرلند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وجود دارد و بوریس جانسون چندی پیش گفت اگر اتحادیه اروپا موضع خود را درباره مرز ایرلند تغییر ندهد، چشم انداز روشنی برای دستیابی به توافق وجود نخواهد داشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بوریس جانسون: برای رسیدن به توافق برگزیت باید انرژی زیادی صرف کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون: برای رسیدن به توافق برگزیت باید انرژی زیادی صرف کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید