درخواست آمریکا برای تحریم پروازهای روسیه به ونزوئلا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از جامعه جهانی خواست حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسی که راهی ونزوئلا هستند؛ ببندند.

درخواست آمریکا برای تحریم پروازهای روسیه به ونزوئلا

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در پیامی توئیتری، از دیگر کشورها خواست مانع از پرواز هواپیماهای روسی شوند که قصد عبور از حریم هوایی آنها برای رسیدن به ونزوئلا را دارند.

لازم به ذکر است اقدام روسیه مبنی بر اعزام یک فروند هواپیمای نظامی به ونزوئلا در ماه میلادی مارس، واشنگتن را به خشم آورد تا آنجا که روسیه و همچنین چین را به خرابکاری در آمریکای جنوبی متهم کرد.

اورتگاس همچنین در ادامه توئیت تحریک آمیز خود از دیگر کشورها خواست تا در تحریم پروازهای روسیه به ونزوئلا، کشور مالت را سرمشق خود قرار دهند.

پیشتر ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز تایید نموده بود که مالت بدون ارائه هیچ گونه دلیلی، مانع از عبور 2 فروند هواپیمای روسی حامل بار و پرسنل به ونزوئلا شده است.

لازم به ذکر است در روز 3 بهمن، خوان گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا، با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت نیکلاس مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست جمهوری این کشور آمریکای لاتین را از وی غصب کرد.

آمریکا همچنین ارتش ونزوئلا را به خیانت علیه مادورو ترغیب می نماید حال آنکه روسیه و چین به عنوان اعضای دائم شورای امنیت، درباره هرگونه مداخله نظامی برای براندازی دولت مشروع کارکاس، هشدار داده اند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین

به "درخواست آمریکا برای تحریم پروازهای روسیه به ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آمریکا برای تحریم پروازهای روسیه به ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید