70 درصد بیماران سرموقع در مطب ویزیت نمی شوند

معاون وزیر بهداشت گفت: در تحقیقات به عمل آمده 70 درصد از کسانی که به مطب ها مراجعه می نمایند، سرموقع ویزیت نمی شوند و این بی احترامی به حقوق بیماران است.

70 درصد بیماران سرموقع در مطب ویزیت نمی شوند

به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان با بیان اینکه هدف تمام نظام های سلامت، پوشش همگانی سلامت است، اضافه نمود: در این هدف گیری مقرر شده که ایران در سال 1404 به پوشش همگانی سلامت برسد و همه مردم بدون هیچ تبعیضی تمام خدمات سلامت مورد احتیاج را ازجمله ارتقا سلامت، پیشگیری، درمان، توانبخشی، تسکین تمام مراحل زندگی و مرگ راحت بدون تبعیض و سختی اقتصادی را دریافت نمایند.

وی گفت: در نظام سلامت فقرا و محرومین باید در اولویت درمان باشند زیرا فقرا ولی نعمت ما هستند.

معاون وزیر بهداشت عنوان نمود: مکعب سلامت بااین سوالات که چه تعداد از مردم تحت پوشش سلامت قرار دارند؟ خدمات ضرروری سلامت را تحت پوشش قرار دارند؟ و چقدر از پرداختی مردم را کاهش دادین؟ را شامل می گردد.

وی با بیان اینکه براساس امار جهانی ایران در سطح جهانی در پوشش خدمات وضعیت خوبی دارد، عنوان نمود: همچنان در حمایت اقتصادی از مردم ضعیف بوده و از متوسط جهانی کمتر هستیم و تا رسیدن به نقطه ایده ال فاصله داریم.

حریرچی عنوان نمود: در خیلی از مواقع پزشکان حتی با بیماران ارتباط چشمی برقرار نمی نمایند و برای یاداوری یک بیمار تنها با شماره تخت یا نوع بیماری وی را می شناسد که این امر شایسته ای نیست. وی تاکید نمود: افزایش تعداد تخت بیمارستان ها و اعضای هیئت علمی مهم است ولی تشخیص بیماری افراد در کوتاهترین زمان ممکن و کم هزینه ترین مقدار مهمتر است.

معاون وزیر بهداشت توضیح داد: خیلی ناراحت نماینده است که از همدان بیمار خارج گردد و برای درمان به شهرهای دیگر مراجعه کند، زیرا وقتی شما از پاکستان دانشجو می پذیرید پس باید نیروهای خوبی را تربیت کنید.

منبع: همشهری آنلاین

به "70 درصد بیماران سرموقع در مطب ویزیت نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد بیماران سرموقع در مطب ویزیت نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید