هند بیش از 14 میلیارد دلار سلاح از روسیه خریداری می کند

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، رئیس سرویس فدرال همکاریهای نظامی-فنی روسیه اعلام کرد که هند، به رغم اعمال فشارهای آمریکا سفارش خرید تسلیحات و فناوری های نظامی به ارزش 14.5 میلیارد دلار را به طرف روسی داده است.

هند بیش از 14 میلیارد دلار سلاح از روسیه خریداری می کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزش و تندرستی به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری شوگایف رئیس سرویس فدرال همکاری های نظامی-فنی روسیه خاطرنشان کرد که هند تسلیحات و فناوری های نظامی به ارزش 14.5 میلیارد دلار سفارش داده است.

این مقام روس در جمع وبلاگ ورزش و تندرستی گفت: سال گذشته و سال جاری در مقایسه با سال های گذشته ظهور عظیمی از لحاظ سفارشات نظامی هند به روسیه بوده که میزان آن به 14.5 میلیارد دلار رسیده که این رقم بسیار قابل توجهی است و یک مسئله یک پیشرفت بسیار برجسته است. به گفته شوگایف، عرصه همکاری های نظامی-فنی بین روسیه و هند، مهمترین عامل در مشارکت راهبردی دو کشور به شمار می رود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته به رغم آنکه هند تحت فشار زیادی، به خصوص از جانب آمریکا قرار داشت، قرارداد نظامی بزرگی درباره خرید سامانه های موشکی اس 400 و همچنین تحویل محموله بزرگی از انواع تجهیزات نظامی برای نیروهای هوایی، دریایی و زمینی این کشور را امضا کرد. در حال حاضر هم مذاکرات برای تحویل و مجوز تولید سامانه های موشکی ایگلا-اس برای هند ادامه دارد. همان طور که می دانید، ما در سال گذشته مناقصه یک میلیارد دلاری در این رابطه را به دست آورده ایم.

این مقام روس یادآور شد که خدمات پس از فروش نیز موضوع مهمی در این رابطه است و در حال حاضر یکی از مسائل مهمی است که در دستورکار همکاری های نظامی-فنی دوجانبه واقع شده است و برای این منظور گروه کاری مشترک روسیه و هند در زمینه خدمات پس از فروش تشکیل و در حال فعالیت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هند بیش از 14 میلیارد دلار سلاح از روسیه خریداری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند بیش از 14 میلیارد دلار سلاح از روسیه خریداری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید