دلار عقب نشینی کرد

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، با افزایش تقاضای جهانی برای خرید یورو، دلار عقب نشینی کرد.

دلار عقب نشینی کرد

ایسنا به نقل از رویترز نوشت: نشانه های جدید از ثبات بیشتر اقتصاد جهانی و فرا رسیدن فصل انتشار صورت سود و زیان شرکت های آمریکایی باعث شده تمایل معامله گران به خرید ارزها و دارایی های پر ریسک تر تشدید گردد.

در آخرین روز از معاملات هفتگی، هر یورو با 0.4 درصد افزایش به ازای 1.1295 دلار معامله شد تا علاوه بر ایستادن در مرز کانال جدید، بالاترین رقم ثبت شده خود از بیست و ششم ماه مارس سال جاری را به دست آورد.

به گفته کارشناسان، یکی از اخبار مؤثر در تقویت یورو، برنامه بانک میتسوبیشی ژاپن برای خرید اوراق قرضه بانک دی زد آلمان بوده است.

شأن اوزبورن، استراتژیست ارزی ارشد در بانک اسکوشیا گفت: از یورو به ویژه در معاملات بازارهای آسیایی حمایت زیادی شد اما انتظار داریم در روزهای پیش رو یورو در کانال 1.12 دلاری باقی بماند.

یکی دیگر از دلایل تقویت تمایل معامله گران به دارایی های پر ریسک تر مربوط به انتشار خبری مبنی بر تقویت صادرات چین در ماه گذشته بود.

جو مانیهیمو، تحلیل گر بازار در مؤسسه وسترن یونیون بیزینس سالوشن گفت: جو خوبی بر بازارها حکمفرما شده است و اخبار خوبی از چین و آمریکا به گوش می رسد. این باعث شده است دارایی های امن دست به عقب نشینی بزنند.

دلار برخلاف ارزهای پرنوسان تر، در برابر ارزهای امن در محدوده صعودی نهاده شده بود و ارزش آن در مقابل ین ژاپن و فرانک سوئیس تقویت شد.

پوند انگلیس نیز به دنبال انتشار خبری از توافق اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر تمدید مهلت خروج، در مدار صعودی نهاده شد؛ به گونه ای که هر پوند با 0.13 درصد افزایش به ازای 1.3071 دلار معامله شد در برابر سایر ارزها، هر دلار آمریکا به ازای 69.1653 روپیه هند، 1.3947 دلار استرالیا، 1.3327 دلار کانادا، 1.3530 دلار سنگاپور، 1.0025 فرانک سوئیس، 4.1158 رینگت مالزی، 112.0342 ین ژاپن و 6.7037 یوان چین معامله شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دلار عقب نشینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلار عقب نشینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید