حضور تانک ها در خیابان های واشنگتن در رژه روز استقلال آمریکا

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، ارتش آمریکا به ساکنان شهر واشنگتن اطلاع داده که اگر در خیابان های پایتخت تانک دیدند، وحشت نکنند. تانک ها برای رژه نظامی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به خیابان ها می روند.

حضور تانک ها در خیابان های واشنگتن در رژه روز استقلال آمریکا

به گزارش خبرنگاران، قرار است که دست کم دو نفربر زرهی بردلی و دو تانک ام1ای1 آبرامز برای مراسم روز استقلال آمریکا به خیابان های پایتخت برده شوند.

حضور تانک در خیابان های شهر چنان اتفاق عجیبی است که ارتش تصمیم گرفته به ساکنان از پیش اطلاع دهد که اگر خودروهای نظامی را در خیابان دیدند، واهمه به دلشان راه ندهند.

ترامپ که از ابتدای دوره ریاست جمهوری اش خواستار برگزاری رژه نظامی بود، حالا به نظر می رسد که بودجه این کار را از محل سازمان حفاظت از پارک های ملی آمریکا تامین می نماید.

او در توییتی نوشته است که رژه چهارم ژوئیه او قرار است نمایشی باشد که تا عمر دارید به یاد داشته باشید.

این در حالی است که گروه های مخالف دولت ترامپ می خواهند تظاهراتی اعتراضی در همین روز و در نزدیکی محل رژه برگزار نمایند.

قرار است چه اتفاقی روی دهد؟

مقام های شهری واشنگتن پیشتر گفته بودند که ورود تانک ها به شهر موجب صدمه به زیرساخت های شهری می گردد. برگزارنمایندگان رژه برای پاسخ به این دغدغه گفته اند که خودروهای نظامی را بر صندلی هایی ثابت نگه می دارند و آنها را تکان نمی دهند.

به جز تانک ها قرار است که جت های ارتش از جمله جنگنده های آمریکایی بالای سر محل مراسم پرواز نمایند. پروازهای نظامی موجب شده که فرودگاه واشنگتن به مدت دو ساعت تعطیل باشد.

آتش بازی هم که بخش جدا نشدنی از مراسم چهارم ژوئیه است قرار است سال جاری کمی طولانی تر باشد.

رئیس جمهوری آمریکا از بالای پله های بنای یادبود آبراهام لینکلن قرار است سخنرانی کند. جایی که مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش برابری خواهی سیاه پوستان، سخنرانی مشهور خود را از آنجا ایراد کرد. سخنرانی رویایی می بینم.

هواشناسی گفته که امکان دارد در بعد از ظهر روز پنج شنبه باران ببارد.

چه کسانی در صف جلو خواهند بود؟

به گزارش بی بی سی، رئیس جمهوری آمریکا را ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همراهی می نماید. پیشتر گفته شده بود که فرماندهان نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و تفنگ داران دریایی آمریکا هم در این مراسم کنار رئیس جمهوری خواهند بود، که حالا خبر رسیده این افراد در مراسم حضور ندارند.

شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است اما ورود به محوطه نزدیک به رئیس جمهوری که قرار است از آنجا سخنرانی اش را ایراد کند بدون بلیت ممکن نیست.

وزارت دفاع گفته که پنج هزار بلیت از کاخ سفید به آنها داده شده است.

کمیته ملی حزب جمهوری خواه و کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ هم اعلام نموده اند که بلیت هایی در اختیار آنها قرار گرفته است تا به طرفداران بدهند. این در حالی است که به کمیته ملی حزب دموکرات هیچ بلیتی داده نشده است. تصمیمی که شائبه سیاسی بودن این رژه را بیشتر نموده است.

گفته می گردد که دولت، بلیت محوطه مخصوص را به حامیان اقتصادی کارزار انتخاباتی ترامپ داده است.

کارزار انتخاباتی او، در این هفته به طرفداران نامه الکترونیکی فرستاد و آنها را تشویق کرد که در مراسم شرکت نمایند.

هزینه های رژه

ترامپ به مردم آمریکا اطمینان خاطر داده که رژه روز پنج شنبه ویژه خواهد بود. او همچنین گفته که پنتاگون و فرماندهان نظامی بزرگ ما از انجام این رژه بسیار خشنودند.

پنتاگون اما پیشتر به دلیل هزینه های هنگفت چنین نمایشی (92 میلیون دلار) زیر بار انجام آن نرفته بود. وزارت دفاع اما حالا مدت هاست که بدون وزیر اداره می گردد و سرپرست موقت قبلی که کنار رفت به جای وزیر، فرد دیگری در سمت سرپرست موقت این وزارت خانه روی کار آمد.

رئیس جمهوری آمریکا به شهروندان اطمینان داده که هزینه این رژه در قبال آنچه به دست می آورند ناچیز خواهد بود. ترامپ در توییتی نوشته که هواپیما را که داریم. خلبان ها را هم داریم. فرودگاه هم که همین جاست. فقط می ماند پول سوخت. درباره تانک ها هم همین استدلال را نموده که دولت این تانک ها را دارد و نمایش می دهد.

دولت به صورت دقیق نمی گوید که چقدر از پول اقتصادیات دهندگان قرار است خرج این رژه گردد اما روزنامه واشنگتن پست گزارش نموده که دولت می خواهد بخشی از هزینه ها را از محل بودجه سازمان پارک های ملی هزینه کند.

منتقدان بادکنک ترامپ هوا می نمایند

گروه کد پینک می خواهد بادکنک ترامپ را در تظاهرات اعتراضی اش هوا کند.

منتقدان ترامپ می گویند که این رژه، سوءاستفاده از بودجه عمومی و اقدامی حزبی است.

یکی از سناتورهای ایالت هاوایی در توییتر نوشته که این مراسم اتلاف بخش عمده ای از منابع است. او نوشته که اهدای بلیت به حامیان اقتصادی حزب و آوردن تانک به خیابان ها میهن محبت آمیز نیست.

سازمان پارک های ملی آمریکا هم به گروه فمینیستی کد پینک اجازه داده تا در اعتراض بادکنکی به شکل ترامپ هوا نمایند که او را در هیبت یک کودک نشان می دهد. آنها می گویند که ترامپ یک تعطیلی ملی را نظامی نموده است.

به این گروه اجازه استفاده از گاز هلیوم داده نشده است. هلیوم از هوا سبک تر است و بادکنک را در هوا معلق نگه می دارد.

گروهی از سربازان پیشین ارتش که مخالف ترامپ هستند هم قرار است به شرکت نماینده ها تی شرت هایی اهدا نمایند که روی آن تصویری از ناو جان مک کین است. ناوی که به نام سناتور تازه درگذشته آمریکایی است. ترامپ با این سناتور جمهوری خواه سر دعوا داشت و آن قدر از او دلخور بود که اطرافیان ترامپ هنگام دیدار او از ژاپن کاری کردند که این ناو با نام مک کین جلوی چشم رئیس جمهوری نباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حضور تانک ها در خیابان های واشنگتن در رژه روز استقلال آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور تانک ها در خیابان های واشنگتن در رژه روز استقلال آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید