حبس خانگی رهبر اپوزیسیون کامبوج پس از آزادی از زندان

رهبر مهمترین حزب اپوزیسیون کامبوج پس از گذراندن یک سال حبس به اتهام خیانت به کشور، آزاد شد اما به حبس خانگی رفت.

حبس خانگی رهبر اپوزیسیون کامبوج پس از آزادی از زندان

به گزارش خبرنگاران، به نقل ازخبرگزاری رویترز، فای سیفان، سخنگوی دولت کامبوج اعلام نمود: کم سوخا، رهبر اپوزیسیون کامبوج با قرار وثیقه آزاد گردیده است اما آزادی وی مشروط بوده و تحت نظارت دادگاه است.

دختر رهبر اپوزپیسیون کامبوج اعلام نمود: در حالی وی تحت بازداشت خانگی واقع شده است که از نظر وضعیت جسمانی در شرایط خوبی نبوده و احتیاج به مداوای پزشکی دارد. او فشار خون بالا دارد.

حزب نجات ملی کامبوج به عنوان تنها حزب مخالف این کشور سال گذشته با حکم دادگاه عالی منحل شد و 118 عضو این حزب به مدت پنج سال از فعالیت سیاسی محروم شدند.

در آن موقع حزب CNRP اعلام نمود که این دستگیری را دارای انگیزه سیاسی و غیرقانونی می داند چرا که سوخا عضو فعلی پارلمان و دارای مصونیت پارلمانی است.

هون سن 65 ساله نخست وزیر کامبوج مصمم است تا حاکمیت 30 ساله خود را ادامه دهد و محبوبیتی را که حزب اپوزیسیون نجات ملی کامبوج (CNRP) به دلیل خشم عمومی جامعه، نابرابری و فساد در دولت به دست آورده، نابود کند.

دولت هون سن در بیانیه ای مدعی شد: کم سوخا و گروهش با همکاری بیگانگانی که قصد آسیب رساندن به کامبوج را دارند برنامه ای سری ترتیب داده اند. این بیانیه توطئه سری ذکر گردیده را مصداق خیانت اعلام نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حبس خانگی رهبر اپوزیسیون کامبوج پس از آزادی از زندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حبس خانگی رهبر اپوزیسیون کامبوج پس از آزادی از زندان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید