ترس بانک ها از ارز دیجیتال فیسبوک

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، خبرنگاران: طبق گفته های بانک های حاضر در شورای مشاوره فدرال (FAC) ، پروژه ارز دیجیتال فیسبوک به اسم لیبرا پتانسیل این را خواهد داشت تا سیستم بانکداری سایه را ایجاد کند.

ترس بانک ها از ارز دیجیتال فیسبوک

خبرنگاران، به نقل از بلومبرگ؛ پس از آنکه بانک مرکزی آمریکا درباره لیبرا از چند بانک بزرگ پرس و جو کرد، این بانک ها موضع مخالف خود را در خصوص این پروژه اعلام کرده و خطرات کاهش بالقوه در حساب های سپرده و کاهش حجم پرداخت های بانکی را خاطر نشان کردند.

این بانک ها طی نشست فصلی FAC در سپتامبر اذعان داشتند که لیبرا و پروژه های استیبل کوین مشابه که در آن، ارز دیجیتال هایی که دارای پشتوانه ارزشی یک یا بیش از یک ارز سنتی می باشد، می توانند برای مدل تجاری بر بستر حریم خصوصی بانک ها چالش ایجاد کنند.

این بانک ها با خاطر نشان کردن این موضوع که حدود 52 درصد جمعیت آمریکا یا به عبارت دیگر 170 میلیون نفر در سال 2018 از کاربران فعال فیسبوک می باشند، اذعان داشتند که فیسبوک در حال ایجاد اکوسیستم پول دیجیتال فراتر از بازارهای اقتصادی تحریم شده یا به اصطلاح ایجاد سیستم بانکداری سایه می باشد.

بانک های مورد نظر اعلام کردند: هرچه افراد بیشتری لیبرا را بپذیرند، سپرده های بیشتری به این پلتفرم انتقال خواهند یافت و باعث کاهش نقدینگی می شود. این کاهش سپرده سپس می تواند به خدمات سرمایه گذاری و وام دهی نیز گسترش یابد.

این بانک ها هم چنین هشدار دادند که لیبرا می تواند بر سیاست پولی دولت تاثیرگذار باشد و عنوان کردند که: لیبرا می تواند توانایی دولت ها در خصوص نظارت، مدیریت و تاثیر بر اقتصادهای داخلی را کاهش دهد.

شورای مشاوره فدرال که شامل 12 کننده از صنعت بانکداری آمریکا می باشد، در خصوص مسائل اقتصادی و اقتصادی موجود به هیات مدیره بانک مرکزی مشاوره می دهند.

در 26 سپتامبر اعلام شد فیسبوک در حال برنامه ریزی است تا شریل سندبرگ مدیر ارشد عملیاتی خود را در ماه اکتبر برای شهادت دادن در خصوص لیبرا و برنامه های عرضه این استیبل کوین در سال 2020 در مقابل کمیته خدمات اقتصادی کاخ سفید قرار دهد.

منبع: اقتصادنیوز

به "ترس بانک ها از ارز دیجیتال فیسبوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترس بانک ها از ارز دیجیتال فیسبوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید