گزارشی از طغیان سفیدبالک ها در پایتخت دریافت نکردیم

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران به تشریح اقدامات شهرداری تهران در راستای کنترل شیوع سفید بالک ها پرداخت و گفت: سال گذشته به دنبال اقدامات به موقع شهرداری، حضور سفید بالک به صورت کنترل شده و بسیار محدود بود و با مشکل طغیان آن ها روبه رو نبودیم.

گزارشی از طغیان سفیدبالک ها در پایتخت دریافت نکردیم

به گزارش شهرنوشت، علی محمد مختاری با اشاره به اقدامات اجرا شده در راستای کنترل طغیان سفید بالک ها در پایتخت گفت: به منظور پیشگیری و کنترل عوامل خسارت زا به ویژه آفت سفیدبالک در سال 1398، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران طبق دستورالعمل های صادره اقدامات و راهکارهای کاربردی خود را از شش ماهه دوم سال 1397 بر پایه مدیریت تلفیقی آفات (IPM) اجرا نموده است.

وی در تشریح اقدامات انجام شده گفت: به همین منظور از مهم ترین اقدامات انجام شده در جهت کنترل آفت سفیدبالک می توان به ادامه همکاری علمی با موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور، تشکیل تیم های منسجم کارشناسی جهت پایش، برگزاری جلسات تخصصی و مدیریتی با مدیران و مسئولین فضای سبز در مناطق 22گانه، جمع آوری و معدوم سازی برگ های درختان خزان پذیر در فصول سرد، هرس و روغن پاشی زمستانه، آماده سازی و تجهیز ادوات و تجهیزات پیمانکاران، برقراری ارتباط با مراکز خصوصی و نیمه خصوصی برای هم افزایی اقدامات به هنگام، فرهنگ سازی و آموزش همگانی جهت افزایش آگاهی شهروندان و ... اشاره نمود.

به گفته مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در سال گذشته به دنبال اقدامات به موقع شهرداری، حضور سفید بالک به صورت کنترل شده و بسیار محدود بود و با مشکل طغیان آن ها رو به رو نبودیم.

مختاری با بیان این که از ابتدای سال جاری نیز تمامی اقدامات کنترلی به صورت منظم و با نظارت دقیق این سازمان در حال اجرا بوده است، افزود: مطابق گزارشات اخذ شده از محل های پایلوت، تا نیمه دوم اردیبهشت ماه هیچ گونه طغیانی از سفیدبالک مشاهده نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "گزارشی از طغیان سفیدبالک ها در پایتخت دریافت نکردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از طغیان سفیدبالک ها در پایتخت دریافت نکردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید