پلوسی: سوء استفاده ترامپ از قدرت یک حقیقت بی چون وچرا است

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، این یک حقیقت بی چون وچرا است که تعاملات مناقشه برانگیز دونالد ترامپ در قبال اوکراین سوء استفاده از قدرت محسوب می شوند.

پلوسی: سوء استفاده ترامپ از قدرت یک حقیقت بی چون وچرا است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به نمایندگان حزب دموکرات، به شدت با این استدلال بعضی از جمهوریخواهان آمریکا مبنی بر این که آینده دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نه به وسیله استیضاح بلکه باید به وسیله انتخابات معین گردد، مخالفت کرد. وی تاکید نمود، این وظیفه مجلس نمایندگان آمریکا بر طبق قانون اساسی است که درباره تخلفات رئیس اجرایی کشور تحقیق کند.

او در این نامه خود نوشت: این حقیقتی بی چون وچرا است که رئیس جمهور از قدرت و اختیاراتش در راستای منافع شخصی و سیاسی و به قیمت چشم پوشی از منافع امنیت ملی ما سوء استفاده نموده است. این گفته که بگذاریم انتخابات درباره ترامپ تصمیم بگیرد، یک پاسخ ضعیف به جلسات استماع (فرایند استیضاح ترامپ) است.

پلوسی تاکید نمود: این موضعگیری خطرناک تنها موجب تشدید فوریت برای برخورد ما می گردد زیرا رئیس جمهور یکپارچگی فرآیند انتخابات ریاست جمهوری 2020 را به خطر میندازد.

پلوسی در ادامه نامه اش همچنین جمهوریخواهان را از بابت این استدلال که در مناقشه مربوط به اعمال فشار دونالد ترامپ بر دولت اوکراین هیچگونه گروکشی با توجه به پرداخت شدن پول کمکهای آمریکا به کی یف رخ نداده سرزنش و محکوم کرد. دموکراتهای آمریکا ترامپ را متهم نموده اند به این که به هدف اعمال فشار بر دولت اوکراین به منظور وادار کردن این دولت به تحقیقات درباره جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری پیشتاز حزب دموکرات، قصد گرو نگه داشتن کمکهای امنیتی که آمریکا برای این کشور در نظر گرفته بوده را داشته است.

پلوسی عنوان نمود: حقیقت این است که این کمکها پس از آن پرداخت شدند که عامل افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا حقیقت را درباره قصد رئیس جمهور برای اخاذی و ارتشاء در قبال اوکراین فاش کرد و مجلس نمایندگان آمریکا هم تحقیقات رسمی را درباره ترامپ به جریان انداخت.

او همچنین از نمایندگان خواست با توجه به نزدیک شدن تعطیلات ویژه عید شکرگذاری مسیحیان علاوه بر تمرکزشان بر مساله استیضاح، به مسائل اولویت دار دیگری همچون تامین بودجه دولت، تصویب یک توافق تجاری جدید با مکزیک و کانادا و مساله زیرساختها هم توجه داشته باشند.

اما پلوسی تاکید نمود که این همچنین وظیفه آنها است تا عمل به قانون اساسی را هم تضمین نمایند.

منبع: انتخاب

به "پلوسی: سوء استفاده ترامپ از قدرت یک حقیقت بی چون وچرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: سوء استفاده ترامپ از قدرت یک حقیقت بی چون وچرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید