توهین مجری مهم تر از حق پخش!

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، امیر اسدی ، مگر همین صدا و سیما در ماجرای حق پخش، پول استقلال یا سایر باشگاه ها را پرداخت کرده؟ یعنی نمی شد یک بار هم مانند همین بیانیه، استقلال خواستار دریافت مطالباتش بابت حق پخش تلویزیونی شود؟

توهین مجری مهم تر از حق پخش!

امیر اسدی ، مجری برنامه سلام صبح بخیر در شبکه سه، حرف های عجیبی به زبان آورد که همه آن را شنیده ایم؛ همان ماجرای لوگو و کری هایی که نه تنها طرفداران استقلال را ناراحت و عصبانی کرد بلکه سایر مخاطبان را هم تحت تأثیر قرار داد. بلافاصله بعد از این صحبت ها، سیل انتقادها آغاز شد و باشگاه استقلال هم به رسم معمول به دفاع از خود پرداخت و بیانیه ای صادر کرد. نکته مهم این بیانیه تهدید صدا و سیما بود، البته به شرطی که این ارگان و مجری آن برنامه به صورت رسمی عذرخواهی نمی کردند. مخاطبان عذرخواهی هم تعیین بودند، مثل همیشه طرفداران باشگاه؛ یک اتفاق تکراری که البته از سوی باشگاه استقلال بجا بود اما یک نکته جالب را در دل خود جای داد.

نکته مهم و کلیدی همان تهدیدی است که باشگاه استقلال انجام داد و صدا و سیما به آن عظمت را مجبور به عذرخواهی کرد. طرفداران بعد از این عذرخواهی راضی شدند و باشگاه استقلال هم دیگر بیانیه ای صادر نکرد. اینها همه خوب، اما مگر همین صدا و سیما در ماجرای حق پخش، پول استقلال یا سایر باشگاه ها را پرداخت کرده؟ یعنی نمی شد یک بار هم مانند همین بیانیه، استقلال خواستار دریافت مطالباتش بابت حق پخش تلویزیونی شود؟

استقلال و سایر باشگاه های لیگ فزونی -بخصوص پرسپولیس- چشم شان همیشه به جیب دولت است که آیا هزینه آنها را تأمین می کند یا نه؟ همیشه هم بحث درباره کمک های وزارت ورزش به این دو تیم مطرح بوده و گاهی خبرساز هم شده. استقلالی ها معتقدند وزارت ورزش هوای پرسپولیس را بیشتر دارد و در سوی مقابل طرفداران رقیب نیز چنین موضعی دارند. این مسأله را بارها و بخصوص طی یک ماه اخیر و پیرامون جذب مربیان خارجی برای دو تیم دیده ایم. یکی دستمزد استراماچونی را لطف وزارت به استقلال می داند و دیگری کالدرون را مربی میلیون دلاری معرفی می کند که وزارت ورزش برای پرسپولیس آورده و او را جانشین برانکو کرده. اینها بخش کوچکی از هزینه های استقلال و پرسپولیس است که فقط وزارت ورزش می پردازد، اما این مدیران که کوچک و بزرگ، سیاسی و غیرسیاسی و ریز و درشت هم بوده اند، یک بار برای همیشه صدا و سیما را تهدید نکرده اند که چرا حق پخش را پرداخت نمی کند. چرا این طلب که حق واقعی باشگاه ها و بخصوص استقلال و پرسپولیس است، به حساب آنها واریز نمی شود؟

در ماجرای حق پخش، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هم بی تقصیر نیستند. آنها به عنوان مرجع اصلی اداره فوتبال ایران، هرگز اراده ای برای پایان موضوع حق پخش نشان نداده اند. امیر عابدینی درباره این مسأله می گفت: مهدی تاج با صدا و سیما است و هرگز برای دریافت حق باشگاه ها تلاش نمی کند. او به ما حرفی می زد و وقتی به صدا و سیما می رسید، حرف هایش را جور دیگری به گوش مسئولان می رساند. وقتی فدراسیون فوتبال بی اعتنا به دریافت حقوق باشگاه ها است، آنها می توانند دست به کار شوند و از مسیری دیگر صدا و سیما را تحت فشار قرار دهند؛ مسیری که وجود دارد اما مدیران استقلال و حتی پرسپولیس هرگز تصمیمی برای تهدید، جنگ و یا دعوا در این زمینه ندارند. استقلال هم حالا که دیده طرفداران از صحبت های مجری برنامه صبح بخیر ناراحتند، سعی کرده از حق باشگاه دفاع کند تا مبادا طرفداران آبی ناراحت شوند و از باشگاه بابت عدم پیگیری انتقاد کنند. از باشگاه استقلال این سؤال را داریم که چرا بیانیه ای تهدیدآمیز برای دریافت حق پخش صادر نمی کنند؟ شاید آنجا طرفداران نیستند که برای شان کف بزنند و هورا بکشند، اما اینجا هستند و از بیانیه استقلال تقدیر هم می کنند. این دو موضوع البته تفاوتی با هم ندارند و صدور بیانیه در هر حالتی به سود استقلال خواهد بود؛ آنجا برای حمایت از لوگوی باشگاه و طرفداران میلیونی و اینجا برای دریافت پولی که می تواند در بخش های مختلف هزینه شود. هر دو به سود استقلال، به سادگی نوشتن یک بیانیه تا همه بدانند باشگاه دست از رفتارهای عامه پسند برداشته و پیگیر دریافت حق پخش هم هست.

منبع: ایران ورزشی

به "توهین مجری مهم تر از حق پخش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توهین مجری مهم تر از حق پخش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید