تزریقِ نسلی بی ادعا به پابرهنه های فوتبال ساحلی

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، در سکوت، در هیاهوی دعواهای فوتبال و زیر سایه کم توجهی ها افتخارآفرینی می نماید، بدون اینکه کمی دچار غرور گردد.

تزریقِ نسلی بی ادعا به پابرهنه های فوتبال ساحلی

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ ورزش و تندرستی، عمر فوتبال ساحلی به اندازه فوتبال نیست. قطعاً هیجان خاص فوتبال را هم ندارد، مثل خیلی از رشته های ورزشی دیگر و معمولاً قشر بزرگی از جامعه فوتبال را به هر رشته دیگری ترجیح می دهند. شاید رشته های دیگر هم علاقه مند خاص خود را داشته باشند، اما قطعاً وقتی پای موفقیت به میان بیاید، تفاوتی ندارد که این موفقیت در کدام رشته به دست آمده است، چون ورزشکاران هر رشته های به اندازه ای که باید به موفقیت برسند، علاوه بر استعداد ذاتی شان کوشش خود را انجام داده اند. در میان تمام این رشته های ورزشی فوتبال ساحلی یک رشته خاص تر به شمار می رود که در ایران پیشرفت آن محسوس بوده است.

فوتبال ساحلی که سال ها پیش در ایران مورد توجه نبود، پس از حضور مارکو اوکتاویو کم کم درخشان تر شد. قهرمانی های متوالی در آسیا و البته قهرمانی در جام بین قاره ای این رشته را بیشتر مورد توجه قرار داد که پس از این اتفاقات خوب، اوکتاویو رفتنی شد. فوتبال ساحلی با محمدحسین میرشمسی نیز به موفقیت هایش در عرصه بین المللی ادامه داد که سومی در جام جهانی فوتبال ساحلی و رفتن روی سکوی جهان، بخشی از این موفقیت ها بود. حالا پس از این دوران، فوتبال ساحلی بار دیگر با اوکتاویو جان گرفته و در حال تغییر نسل است، تغییری که همراه با آن نتیجه هم به دنبال داشته و فوتبال ساحلی بار دیگر توانست قهرمانی در جام بین قاره ای را تجربه کند.

ساحلی بازان ایران یا به اصطلاح پابرهنه های ایران، ورزشکارانی بی ادعا هستند که با موفقیت هم دچار غرور نمی شوند، حتی اگر در حضور تیم های پرقدرتی چون برزیل، تاهیتی، روسیه و... جام قهرمانی جام بین قاره ای را بالای سر ببرند. محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی و پیمان حسینی، دروازه بان تیم ملی سال گذشته و پس از اینکه به عنوان بهترین بازیکن جهان و بهترین دروازه بان جهان انتخاب شدند، غرور به سراغ شان نیامد و همچنان بی ادعا به کار خود ادامه می دهند. یا همین سال جاری که عنوان بهترین دروازه بان جام بین قاره ای به حمید بهزادپور رسید و محمد مرادی در مراسم گالا به عنوان پدیده سال فوتبال ساحلی انتخاب شد، کسی غرور را در چهره ساحلی بازان ندید.

تیم ملی فوتبال ساحلی با مارکو اوکتاویو در حال تغییر نسل است که محمد مرادی یکی از بازیکنان جوان در این نسل حضور دارد. بازیکنان دیگری چون علی میرشکاری، مهدی شیرمحمدی و جوانان زیاد دیگری از سراسر ایران، در پروژه این تغییر نسل حضور دارند، نسلی که انگار بی ادعایی نیز به آنها تزریق می گردد تا ساحلی بازان ایران بتوانند بدون ذره ای غرور همچنان در سطح جهان بدرخشند و به پیشرفت ادامه بدهند، پابرهنه هایی که حالا تنها هدف شان عبور از برزیل قدرتمند است که شاید اگر در جام بین قاره ای با تیم نخست جهان روبه رو می شدند، می توانستند شانس خود را برای شکست برزیل امتحان نمایند، اما این قرعه به نام روسیه افتاد. حالا تیم ملی فوتبال ساحلی باید خود را آماده بازی های قهرمانی آسیا کند که حکم انتخابی جام جهانی را دارد تا با صعود به جام جهانی، شانس رویارویی با برزیل و شکست این تیم را با نسلی جدیدتر بیازماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تزریقِ نسلی بی ادعا به پابرهنه های فوتبال ساحلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریقِ نسلی بی ادعا به پابرهنه های فوتبال ساحلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید