برگزیدگان گنکور نخستین رمان، داستان کوتاه و شعر معرفی شدند

هیئت داوران جایزه ادبی گنکور، به طور همزمان سه برنده این جایزه را در بخش گنکور نخستین رمان، گنکور داستان کوتاه و گنکور شعر معرفی کردند.

برگزیدگان گنکور نخستین رمان، داستان کوتاه و شعر معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از مجله ادبی لیورابدو در حالی که از پاییز ادبی فرانسه که فصل اهدای مهم ترین جوایز ادبی در این کشور است بیش از 4 ماه می گذرد، هیئت داوران جایزه ادبی گنکور که مهم ترین و معتبرترین جایزه ادبی در فرانسه است، دست به انتخاب و معرفی برندگان دیگر بخش های جانبی این جایزه زده اند.

برندگان جایزه گنکور داستان کوتاه، گنکور نخستین رمان و گنکور شعر که از شاخه های فرعی و جانبی جایزه گنکور به شمار می روند انتخاب و معرفی شدند.

کارولین لامرچ، نویسنده بلژیکی برای نگارش مجموعه داستان کوتاه ما در حاشیه هستیم که شامل 9 داستان کوتاه است و از سوی انتشارات گالیمار منتشر شده بود، برنده جایزه داستان کوتاه گنکور 2019 شد. دیگر رقبای او برای دریافت این جایزه یانیک لاهنسن با اثر پرنده پارکر در شب و اریک نوهوف با داستان پولاروئیدها بودند.

دیدیه دکوئن، دبیر کل آموزشگاه گنکور درباره این اثر گفت: این داستان ها ما را در حاشیه دو دنیا قرار می دهد. مثل یک صاعقه و یا عشق در نگاه اول بود، آن چه از عشق، زندگی و مرگ، در این کتاب انتظارش را داشتم.

کارولین لامرچ، نویسنده بلژیکی در سال 1955 میلادی در شهر لیژ بلژیک زاده شد. او پیش از این توانست برای اثر روز سگ که در انتشارات مینوئی منتشر شده بود توانست جایزه ویکتور راسل را در سال 1996 از آن خود کند.

ماری گوتیه، نویسنده فرانسوی، برای نگارش نخستین رمان خود با عنوان پوشش کوتاه توانست جایزه گنکور نخستین رمان سال 2019 را از سوی این آموزشگاه به خود اختصاص دهد. دیگر رقبای خانم گوتیه برای کسب این جایزه رمان های به وقت تابستان نوشته پرون آنتوان، آتلیه آشفتگی نوشته ایزابل دانگی، چطور همه چیز آغاز شد نوشته فیلیپ ژوانی و خوره کتاب ها نوشته استفان مالاندرین بودند.

فیلیپ کلودل، یکی از اعضای آموزشگاه گنکور ضمن تحسین این رمان درباره آن گفت رمانی کوتاه، موجز و خوش خوان با موضوعی جسورانه که ما را به انتخاب این اثر به عنوان برنده ترغیب کرد.

بروتنون ایوون لو من، نویسنده و شاعر فرانسوی، برای مجموعه آثارش، خصوصا آن دسته از آثارش که از سوی نشر برونو دوسی منتشر شده بود از جمله یک جزیره روی زمین و وزن یک ابر پیروز شد جایزه گنکور شعر این آموزشگاه را به خود اختصاص دهد.

طاهر بن جلون، از اعضای آموزشگاه گنکور، در بیانیه ای درباره برنده گفت او مسافری است که گوش به دنیا سپرده و کلمات را به پرسش وا می دارد. شعرهای او روشنمان می دارد و چراغ راهمان می گردد.

برونتون ایوون لومن، شاعر و نویسنده فرانسوی، در سال 1953 در فرانسه به دنیا آمد. از او تاکنون بیش از 40 مجموعه شعری، یک مجموعه داستان و دو رمان با عنوان های یکی بود یکی نبود و اگر مرا ترکم کنی، خواهم رفت منتشر شده که جوایز متعددی را برایش به ارمغان آورده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "برگزیدگان گنکور نخستین رمان، داستان کوتاه و شعر معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان گنکور نخستین رمان، داستان کوتاه و شعر معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید