هیجان انگیزترین بازی های سال 2019

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، خبرنگاران: هر بار که به بازی های جدید نگاه می اندازیم با خود می گوییم این بازی دیگر آخر گرافیک است و بعید می دانیم بازی دیگری روی دست آن بلند شود، اما این داستان همیشه تکرار می شود در هر سال شاهد بازی های جدیدی هستیم که نه تنها گرافیک خیره کننده تری دارند بلکه به لحاظ داستان و گیم پلی نیز پیشرفت های زیادی در آنها به چشم می خورد.

هیجان انگیزترین بازی های سال 2019

از طرف دیگر از آنجایی که هشتمین نسل از کنسول های بازی عملاً به انتهای خود نزدیک می گردد، سلاطین جهانی گیم هرچه در چنته دارند را برای افزایش گرافیک و جذابیت بازی ها در این نسل رو کرده اند و به همین دلیل انصافاً باید اعتراف کرد که بازی های 2019، صبر و قرار گیمرها را برد ه اند و با بازی هایی طرف هستیم که ساعت ها سرگرم مان می کنند.

به این ترتیب از آنجایی که در فصل تابستان به سر می بریم و زمان آن رسیده که بازی های دلخواه خود را انتخاب کنیم، برای شما در ادامه فهرستی از بهترین بازی های 2019 را آماده کرده ایم. در این فهرست به عناوین مهمی که برای کنسول های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوتر و نینتندو سوئیچ منتشر می گردد اشاره خواهیم کرد. ناگفته نماند از آنجایی که سال 2019 به پایان نرسیده است، بعضی از بازی های این فهرست هنوز روانه بازار نشده اند اما به اندازه ای جذاب هستند که حیف مان آمد به آنها اشاره نکنیم.

مورتال کمبات 11

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوتر

شرکت بازی سازی میدوِی گیمز (Midway Games) اولین نسخه از بازی های مبارزه ا مورتال کمبات را در سال 1992 روانه بازار کرد و از بازی مبارزه ای صحبت می کنیم که خشونت در آن با بی پرده ترین حالت ممکن به تصویر کشیده شده است. در نتیجه مورتال کمبات به سرعت به یکی از عناوین ثابت کنسول های بازی در نسل های مختلف تبدیل شد و از سال 1992 تاکنون عناونین مختلفی را از این سری بازی ها شاهد بوده ایم که هرکدام نسبت به نسخه قبلی، خون بار تر به نظر می رسند.

مورتال کمبات تنها یک بازی مبارزه ای ساده نیست و ضربه های پشت سر هم که با فشردن ترکیبی از کلید ها در کنترلر انجام می گردد به همراه ضربه های آخر (Finish Him/her)، به عنوان نکاتی قلمداد می گردد که جذابیت این بازی را بیشتر کرده است. بازی مورتال کمبات به لحاظ داستان، نیز از روایتی پیچیده و غنی بهره می برد و داستان این بازی در چند جهانی مختلف روایت می گردد.

مورتال کمبات 11 به لحاظ گیم پلی بر پایه و اساس بازی مورتال کمبات 10 (X) توسعه داده شده است و در مجموع با بازی مبارزه ای طرف هستیم که نمی توان از کنار آن به راحتی رد شد.

دِیزگان (DaysGone)

پلتفرم: پلی استیشن 4

در اینکه فیلم ها، کتاب ها و بازی های زامبی محور هواداران زیادی دارند هیچ شکی نیست و به همین دلیل نیز چیزی حدود 7 سال پیش استدیو بِند (Bend Studio)، از عزم خود برای ساخت بازی زامبی محوری در سبک جهان باز خبر داد. این بازی در چند سال گذشته دائم در حال توسعه و پیشرفت بود تا اینکه در نهایت در سال 2019 روانه بازار شد.

اگر از هواداران کنسول پلی استیشن باشید حتماً به خوبی در جریان هستید که این کنسول بازی انحصاری بسیار پرطرفداری با نام آخرینِ ما (The Last Of Us) را که داستانی زامبی محور آخرالزمانی دارد را در اختیار گیمرها گذاشته است و بازی دیزگان دومین بازی زامبی محور پرطرفدار در پلی استیشن به حساب می آید. این بازی پس از انتشار در سال 2019 نقدهای مثبت و منفی مختلفی را دریافت کرد و از آنجایی که گیمرهای پلی استیشن 4 برای بازی های انحصاری این کنسول، انتظار دریافت بهترین امتیازها را دارند، دیزگان به لحاظ امتیاز آن چنان که باید و شاید هواداران را راضی نگه نداشت.

اما این بازی فروش بسیار طوفانی را تجربه کرد و برای چندین هفته در صدر جدول پرفروش ترین بازی ها قرار گرفت. دیزگان به لحاظ گیم پلی ایده های جالبی عرضه کرده و برای اولین بار با یک بازی زامبی محور طرف هستیم که در یک لحظه، ده ها زامبی از گوشه و کنار جهانی بازی به سمت گیمر حمله ور می شوند و همین قضیه هیجان بازی را بیشتر می کند. در مجموع می توان گفت اگر پلی استیشن 4 دارید و به دنبال بازی های انحصاری این کنسول می گشت، به شما قول می دهیم خاطرات خوش بازی دیزگان را هرگز از قلم نیاندازید.

رِیج 2 (Rage 2)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر

شرکت آی دی سافت ور (Id Software)، عناوین بزرگی مانند دووم (Doom)، کوآیک (Quake)، و ولفنشتاین (Wolfenstein) را در کارنامه اش دارد و با نگاهی به این بازی ها می توان این شرکت را استاد ساخت بازی های تیراندازی اول شخص دانست. به همین دلیل آی دی سافت ور در سال 2011 بازی تیراندازی دیگری به عناوینش افزود. این بازی رِیج نام داشت و در زمان عرضه، یکی از پرگرافیک ترین بازی های کنسول ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 به حساب می آمد.

برای ساخت ریج 2 شرکت آوالانچ استودیو (Avalanche Studios) که تجربه ساخت بازی های معروفی مانند جاست کاز (Just Cause) و مد مکس (Mad Max) را در کارنامه اش دارد با آی دی سافت ور همکاری کرد و انصافاً هم باید گفت ریج 2 به لحاظ محیط و گرافیک بصری پیشرفت های زیادی را شاهد بوده است.

ریج 2 نوآوری هایی زیادی در قسمت گیم پلی هم دارد و از آن دسته بازی هایی است که هواداران گیم های تیراندازی اول شخص باید حتماً آن را تجربه کنند. تمام کردن مراحل اصلی این بازی چیزی حدود 10 ساعت به طول می انجامد و اگر از آن دسته گیمرهایی هستید که به تمام قسمت های بازی سر می کشند و تمام مراحل جانبی را نیز به پایان می رسانند این بازی چیزی حدود 33 ساعت شما را سرگرم نگه خواهد داشت.

سوپر ماریو مِیکر 2 (SUPER MARIO MAKER 2)

هواداران کنسول های بازی نینتندو به خوبی در جریان جذابیت بازی های این کنسول هستند و تاکنون ده ها عنوان بازی با موضوع ماریو (Mario)، کاراکتر محبوب و قدیمی نینتندو را انجام داده اند. به همین دلیل مدت ها پیش بازی سوپر ماریو مِیکِر برای کنسول نینتندو وی یو (Nintendo Wii U)، منتشر شد و محبوبیت زیادی هم به دست آورد. به همین دلیل گفته می گردد که نینتندو قصد دارد این بازی را برای کنسول نینتندو سوئیچ نیز منتشر کند. اما چنین اتفاقی صورت نگرفت و نینتندو ترجیح داد نسخه ای کاملاً تازه و جدید را از این بازی با نام سوپر ماریو میکر 2 روانه نینتندو سوئیچ نماید.

این بازی به لحاظ گرافیک و طراحی هنری، شباهت های زیادی با نسخه اول سوپر ماریو میکر دارد و همان گونه که از نینتندو انتظار داریم، به لحاظ خلاقیت برای این بازی چیزی کم نگذاشته و شاهد مراحل جدید و جذاب زیادی هستیم که ساعت ها گیمر را سرگرم نگه می دارد. جالب اینجاست که گیم پلی این بازی نیز از جانب گیمر قابل تنظیم و شخصی سازی است که همین قضیه جذابیت سوپر ماریو میکر 2 را بیشتر کرده است. نینتندو طبق سنت همیشگی خود، این بازی را به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو سوئیچ منتشر کرده است و اگر از گیمرهای این کنسول هستید به شما قول می دهیم سوپر ماریو میکر 2 لحظه های شادی را برای شما رقم خواهد زد.

فایر اِمبلِم: سه خاندان (FIRE EMBLEM: THREE HOUSES)

پلتفرم: نینتندو سوئیچ

ممکن است نینتندو نسبت به دیگر کنسول ها، عنوان انحصاری کمتری داشته باشد، اما تجربه نشان داده است عناوین انحصاری که منتشر می کند همیشه جذاب و سرگرم کننده هستند. یکی از این عناوین که سابقه طولانی در نینتندو دارد مجموعه بازی های فایر امبلم است که تاریخ ساخت اولین نسخه آن به سال 2007 باز می گردد و در سال 2019 نیز شاهد نسخه ای جذاب از این مجموعه بازی در کنسول نینتندو سوئیچ هستیم.

در فایر امبلم: سه خاندان با چهار قهرمان طرف هستیم که نقش یکی از آنها را بر عهده می گیرید و سه قهرمان دیگر نیز به شما در پشت سر گذاشتن مراحل بازی کمک می کنند. این بازی به لحاظ گیم پلی شباهت های زیادی به بازی فایر امبلم: اکوز (Fire Emblem Echoes) دارد و گیم پلی آن به صورت ریل تایم (real Time) انجام می گردد. در این بین اگر از هواداران بازی فایر امبلم باشید حتماً به خوبی در جریان هستید که این مجموعه بازی ها همیشه امتیازهای خوبی نیز کسب می کنند و با توجه به اینکه به زمان انتشار این بازی فرصت زیادی باقی نمانده است، از هم اکنون شاهد بالارفتن انتظار هواداران برای تجربه یک بازی تمام عیار هستیم.

ولفنشتاین: یانگ بلاد (WOLFENSTEIN: YOUNGBLOOD)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوتر

اگر از علاقه مندان سبک تیراندازی اول شخص باشید بدون شک مجموعه بازی های ولفنشتاین را می شناسید و به خوبی درجریان هستید که از سری بازی هایی صحبت می کنیم که انتشار اولین نسخه آن به سال 1981 باز می گردد و به این ترتیب می توان گفت با یکی از ریشه دارترین بازی های ویدئویی طرف هستیم.

ولفنشتاین: یانگ بلاد پس از پیروزیت ولفنشتاین اُولد بلاد (WOLFENSTEIN: OldBlood)، ساخته شد و در این قسمت جدید شاهد ماجراجویی های دختران دوقلوی بی . جی بلاسکوویچ، شخصیت اصلی بازی های ولفنشتاین هستیم. طبق معمول داستان این بازی در جهانیی می گذرد که تحت تسلط نازی ها است و دوقلوهای بلاسکوویچ باید در فرانسه ای که تحت اشغال نازی ها است با آنها مبارزه کنند. جالب اینجاست از آنجایی که در بازی ولفنشتاین: یانگ بلاد دو شخصیت دوقلو وجود دارد، برای اولین بار در تاریخ بازی های ولفنشتاین گیمرها می توانند دونفره این بازی را به پیش ببرند و هرکدام کنترل یکی از این دخترهای دوقلو را بر عهده بگیرند.

همان گونه که از بازی های ولفنشتاین انتظار داریم، در نسخه جدید این بازی خون و خونریزی موج می زند و صحنه های مرگ دشمنان به خشن ترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده است. با این حساب می توان گفت اگر از هواداران ولفنشتاین هستید، بدون شک باید ولفنشتاین: یانگ بلاد را تجربه کنید، اگر هم تاکنون هیچ کدام از بازی های ولفنشتاین را بازی نکرده اید، اکنون زمان خوبی است که آستین بالا بزنید و به همراه دوقلوهای بلاسکوویچ به نبرد نازی ها بروید و حساب شان را کف دستشان بگذارید.

شِنمو 3 (SHENMUE III)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر

در این قسمت به یکی از موردانتظارترین باز ی های ویدئویی در دو دهه گذشته رسیدیم که هوادارانش، سال ها است برای انتشار آن روزشماری می کنند. بازی شنمو 3 دنبال نسخه های اول و دوم این بازی است که توسط شرکت سگا (Sega) در سال های 1999 و 2001 برای کنسول بازی دریم کست (Dread Cast)، منتشر شد و اکنون پس از چیزی حدود 2 دهه، انتظارها به پایان رسیده است و در سال 2019 چشم مان به جمال شنمو 3 روشن خواهد شد.

اگر خاطرتان باشد شنمو در زمان انتشار، یکی از انقلابی ترین بازی های ویدئویی بود و در کنار گیم پلی و داستان جذاب، جهانیی زیبا و باورپذیر را پیش روی گیمرها می گذاشت. جذابیت این بازی باعث شد تا هواداران از طریق سرمایه گذاری جمعی (CrowdFounding)، هزینه لازم برای ساخت سومین نسخه از آن را فراهم کنند. این گونه که پیدا است در سومین نسخه از شنمو همچنان شاهد داستان هایی از زندگی شخصیت اول این بازی، ریو (Ryo)، هستیم. این بازی به عنوان یک بازی ژاپنی دارای مبارزه های رزمی زیادی است و سبک گرافیک آن هم، مانند نسخه های اول و دوم شنمو طراحی شده تا گیمرها در حین بازی شنمو 3 خاطرات خوش نسخه های قدیمی این بازی را در ذهن یادآوری کنند.

با این حساب می توان گفت اگر سن و سال شما به نسخه های قبلی شنمو قد می دهد، مطمئن هستیم تجربه سومین نسخه از این بازی را به فال نیک خواهید گرفت. اگر هم تاکنون هیچ کدام از نسخه های شنمو را بازی نکرده اید به شما وعده می دهیم گیم پلی جذاب و داستان سرگرم کننده این بازی شما را ناامید نکند.

کنترل (Control)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوتر

امکان ندارد به بازی های ویدئویی علاقه داشته باشید و بازی مکس پین را نشناسید، این بازی شاهکاری بود که ساخت آن را استودیو رِمِدی (Remedy) بر عهده داشت و پس از پیروزیت چشمگیر نسخه اول، شاهد ساخت نسخه های بعدی آن هم بودیم. یکی از مهم ترین نقاط مثبت بازی مکس پین داستان قوی و گیم پلی بود که گیمر می توانست به سرعت آهسته به سمت دشمنان شلیک کند. خوشبختانه در سال 2019 شاهد تکرار این فرمول هستیم و شرکت رمدی بازی کنترل را آماده کرده تا روانه بازار کند. به لحاظ گیم پلی همان گونه که برای شما گفتیم در بازی کنترل شاهد قابلیت هایی برای آهسته تر کردن زمان و حمله با سرعت آهسته به سمت دشمن هستیم. این بازی به لحاظ فنی و گیم پلی شباهت های زیادی به بازی کوانتوم بریک (Quantum Break)، ساخته قبلی استودیو رِمدی دارد و محیط اطراف گیمر در این بازی دائم در حال تغییر است. داستان بازی کنترل، داستانی علمی تخیلی است و شخصیت اول این داستان، دختری با نام جِسی فِیدن (Jesse Faden)، است که اسلحه ای خاص و جذاب دارد و به لطف این اسلحه، دشمنان را به خلاقانه ترین شکل ممکن از سر راه بر می دارد.

با این حساب اگر از بازی های تیراندازی خوش تان می آید، مطمئن هستیم که بازی کنترل نظر شما را جلب خواهد کرد، این بازی برای گیمرهایی که به داستان های علمی تخیلی و پیچیده علاقه دارند نیز گزینه مناسبی به نظر می رسد.

آسترال چِین (ASTRAL CHAIN)

پلتفرم: نینتندو سوئیچ

شرکت پلاتینوم گیمز از سازنده های معروف جهانی گیم به حساب می آید و بازی معروف بایونِتا (Bayonetta) را در کارنامه اش دارد. به همین دلیل در همین جا فرصت را مغتنم می گیریم و به گیمرهای کنسول نینتندو سوئیچ این خبر خوش را می دهیم که پلاتینوم گیمز در حال ساخت و توسعه سومین نسخه از بایونتا است. از طرف دیگر این شرکت بازی جذاب دیگری با نام آسترال چین را نیز برای گیمرهای نینتندو سوئیچ آماده می کند.

داستان بازی آسترال چین از این قرار است که دو نفر پلیس خبره و کاربلد باید با موجودات فضایی عجیب و غریبی مبارزه کنند. این دو شخصیت برای نبرد با دشمن، تعامل جالبی با هم دارند و به کمک روش های مختلف نبرد، حال موجودات فضایی را جا می آورند. بازی آسترال چین شباهت های زیادی به بازی بسیار پیروز نیر: آتوماتا (Nier: Automata)، دارد و بسکمک از عوامل سازنده بازی های بایونتا و نیر: آتوماتا در ساخت آسترال چین دست دارند، در نتیجه انتظار می رود شاهد انتشار بازی ترازاولی برای نینتندو سوئیچ باشیم.

بوردِر لَندز 3 (BORDERLANDS 3)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوتر

تجربه نشان داده است بازار بازی های تیراندازی اول شخص همیشه گرم است و بوردر لندز نیز به عنوان یکی از بازی های مطرح این سبک، امسال در سومین نسخه عرضه می گردد. این بازی که داستان آن دنباله رویدادهای نسخه دوم را دنبال می کند در مکان های متنوع و جذابی روایت می گردد و مراحل بسیار متنوعی دارد.

بوردر لندز 3 نسبت به نسخه های قبلی تنوع اسلحه بسیار بیشتری دارد و گیمرها با توجه به سلیقه خود می توانند این اسلحه ها را ارتقا بدهند. انصافاً باید اعتراف کرد بوردرلندز از آن دسته بازی هایی است که هرگز قدیمی نمی گردد و اگر نسخه های قبلی این بازی را انجام داده باشید حتماً در جریان هستید که ده ها ساعت سرگرمی و تفریح در سومین نسخه از بوردرلندز انتظار گیمرها را می کشد.

جنگ ستارگان جدای: انجمن شکست خورده

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوتر

جهانی جنگ ستارگان به اندازه ای جذاب و پر رمز و راز است که هرچقدر هم فیلم، کتاب کمیک و بازی از روی آن ساخته گردد باز هم کم است. بماند که این بار استودیو خوشنام ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) ساخت جنگ ستارگان جدای: انجمن شکست خورده را بر عهده دارد. اگر خاطرتان باشد استودیو ریسپاون اینترتینمنت پیش از این بازی بسیار پیروز تایتان فال (TitanFall) را در کارنامه اش داشت و به همین دلیل نیز انتظار می رود در ساخت این نسخه از بازی جنگ ستارگان چیزی کم نگذارد.

به لحاظ داستانی نیز این بازی در یکی از خطرناک ترین بازه های زمانی در تاریخچه جدای (Jedi) رخ می دهد و بدون شک این امر داستان جنگ ستارگان جدای: انجمن شکست خورده) را جذاب تر خواهد کرد.

گیرز 5 (GEARS 5)

پلتفرم: ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی

هواداران پلتفرم ایکس باکس به خوبی به خاطر دارند که بازی گیرز آو وار (Gears Of War) در زمان عرضه کنسول ایکس باکس 360 به یکی از اهرم های مهم فروش این کنسول تبدیل شد و چهار نسخه از بازی های گیرز آو وار را در کنسول ایکس باکس 360 شاهد بودیم. اکنون نیز زمان آن فرا رسیده تا کاربران ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی، پنجمین نسخه از این بازی ها را که به نام گیرز 5 تغییر نام داده را تجربه کنند.

در این بازی، گیمر کنترل شخصیتی با نام کیات دیاز (Kiat Diaz) را برعهده می گیرد که به دنبال کشف حقیقت حاضر است دست به هر کاری بزند. طبق معمول تاریخچه بازی های گیرز، در این بازی نیز شاهد نبردهای عظیمی میان انسان ها و مهاجمین خواهیم بود و تریلرهایی که تاکنون از گیرز 5 منتشر شده است نوید از یک بازی تمام عیار را می دهد که هواداران گیرز مدت ها است چشم انتظار آن هستند.

امارت لویجی 3 (LUIGIS MANSION 3)

پلتفرم: نینتندو سویچ

اگر بازی های نینتندو را دنبال کرده باشید بدون شک بازی بامزه و خاطره انگیز امارت لویجی را به خاطر دارید و مدت ها است که چشم انتظار نسخه ای جدید از این بازی هستید. خوشبختانه چیزی به پایان این انتظار نمانده و امارت لویجی 3 در راه کنسول نینتندو سوئیچ است.

در حال حاضر اطلاعات زیادی از این بازی در اختیار نداریم اما با توجه به سابقه بازی امارت لویجی پیش بینی می کنیم یک بار دیگر لویجی در امارتی روح زده باید با جاروبرقی به دنبال ارواح بیافتد و بدون شک لحظه های بامزه و شادی در این بازی انتظار گیمرها را می کشد.

ماریو کارت تور (MARIO KART TOUR)

پلتفرم: موبایل

این روزها بازار بازی های موبایل حسابی داغ است و نیتندو نیز که پیش از این تجربه خوبی از انتشار بازی های سوپر ماریو ران (Super Mario Run) و فایر امبلم هیروز (Fire Emblem Heros) اندوخته است اکنون در حال آماده سازی بازی بامزه و جذاب ماریو کارت تور برای گوشی های هوشمند است. این بازی در سبک مسابقه ای طراحی شده و طبق معمول مسابقات خنده دار و نشاط آوری را در آن شاهد خواهیم بود.

بدون شک شخصیت های زیادی از جهانی بازی های نینتندو در ماریو کارت تور حضور خواهند داشت و به رغم اینکه نینتندو تاریخ دقیقی از عرضه آن منتشر نکرده است باز هم انتظار داریم تا اواخر سال 2019 میلادی کاربران گوشی های هوشمند میزبان مایرو کارت تور باشند.

اُوری و ویل آو د ویسپ (ORI AND THE WILL OF THE WISPS)

پلتفرم: ایکس باکس وان، کامپیوترهای شخصی

انصافاً باید اعتراف کرد بازی اوری و بلایند فورِست (Ori and the Blind Forest)، یکی از جذاب ترین بازی های ایکس باکس وان است و با بازی طرف بودیم که طراحی شخصیت های آن همانند کاراکترهای کارتون های دیزنی اجرا شده بود و مراحل این بازی نیز، ساعت ها گیمر را سرگرم نگه می داشت.

پیروزیت این بازی باعث شد تا شاهد انتشار نسخه دیگری از آن با نام اوری و ویل آو د ویسپ باشیم. در این نسخه جدید مهارت های مبارزه ای تازه ای به گیم پلی آن اضافه شده و به لحاظ هنری نیز با بازی طرف هستیم که طراحی مراحل آن با هنرمندی تمام اجرا شده است. طبق معمول این بازی شخصیت پردازی قوی دارد و انتظار داریم با یکی از پراحساس ترین بازی های 2019 سر و کار داشته باشیم.

شمشیر پوکی مان و سپر پوکی مان

پلتفرم: نینتندو سوئیچ

شخصیت ها و جهانی پوکی مان سال هاست که در قالب انیمه ها و کمیک های جذاب در میان نوجوانان دست به دست می گردد و چند وقتی هم می گردد که نسخه های بازی پوکی مان ها به میان جوان ها راه پیدا کرده اند. در این زمینه می توان به بازی بسیار پیروز پوکی مان گو (PokemonGo) اشاره کرد که انتشار آن در یکی دو سال پیش، سر و صداهای زیادی به راه انداخت.

پیروزیت پوکی مان ها باعث شد تا یک بار دیگر شاهد انتشار نسخه ای از بازی ویدئویی این شخصیت های بامزه و جذاب برای پلتفرم نینتندو سوئیچ باشیم. بازی شمشیر پوکی مان و سپر پوکی مان اولین عنوان نقش آفرینی (Role Playing) از جهانی پوکی مون ها برای نینتندو سوئیچ به حساب می آید و انتظار داریم پوکی مون های جدیدی را نیز در این نسخه ببینیم.

سایکوناتز 2 (psychonauts)

پلتفرم: ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، ویندوز، لینوکس و مک

اولین نسخه از بازی جذاب سایکوناتز هواداران زیادی به دست آورد اما این بازی فروش نه چندان خوبی داشت و باعث شد تا ساخت دومین نسخه از آن در هاله ای از ابهام فرو برود. خوشبختانه بخت با هواداران این بازی یار بود و هزینه ساخت دومین قسمت از سایکوناتز از طریق سرمایه گذاری جمعی، فراهم شد.

تیم شافِر، (Tim Schafer) سازنده نسخه اول بازی سایکوناتز ساخت دومین نسخه از آن را نیز بر عهده دارد و با این حساب چشم انتظار ساعت ها سرگرمی و نشاط در سایکوناتز 2 هستیم.

اسکول اند بونز (SKULL & BONES)

پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر

امکان ندارد به بازی های ویدئویی علاقه داشته باشید و مجموعه اساسینز کرید را نشناسید، با این حساب اگر خاطرتان باشد در سومین قسمت از این مجموعه، شاهد قسمت هایی با موضوع کشتی رانی و نبردهای دریایی بودیم. این اتفاق به مذاق کاربران خوش آمد و در بازی اساسینز کرید بلک فِلگ (Assassins Creed IV: Black Flag) شاهد بازی بودیم که تمرکز ویژه ای به نبرد با کشتی در امواج خروشان دریا داشت. این قضیه باعث شد تا شرکت یوبی سافت به عنوان توسعه دهنده این بازی ها به فکر ساخت یک عنوان مستقل بر اساس نبردهای دریایی بیافتد.

ماحصل این کار بازی اسکول اند بونز است که داستان آن در زمان دزدان دریایی روایت می گردد و نبردهای عظیم و باشکوهی را میان کشتی ها در آن شاهد هستیم. با توجه به ویدئوهایی که از بازی اسکول اند بونز دیده ایم، انتظار می رود این بازی گیم پلی همانند اساسینز کرید بلگ فلگ داشته باشد و به احتمال زیاد قسمت آنلاین و چندنفره این بازی نیز جذابیت این نبردها را دو چندان خواهد کرد.

توئین میرور (Twin Mirror)

پلتفرم: ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و کامپیوتر

استودیو دونت نات در چند سال اخیر به یکی از شناخته شده ترین استودیوهای بازی سازی تبدیل شده و عناوین بسیار مشهوری مانند لایف ایز اِسترنج (Life Is Strange) و ومپایر (Vampyre) را روانه بازار کرده است. این استدیو در سال 2019 نیز دست پر به میان گیمرها حاضر خواهد شد و بازی گارآگاهی و مرموز توئین میرور را عرضه می کند.

این بازی داستان قتلی مرموز را در منطقه ای ساکت و آرام در ویرجینیای غربی روایت می کند و هرچیزی که از داستان های مرموز و پیچیده انتظار دارید را در این بازی شاهد خواهید بود. از قرار معلوم شخصیت اصلی داستان، پرداخت بسیار قوی دارد و گفته می گردد که سبک و سیاق بازی توئین میرور شباهت های زیادی به سریال معروف توئین پیک دارد. به این ترتیب اگر اهل بازی های مرموز و کارآگاهی هستید پیشنهاد می کنیم حتماً وقتی را برای بازی توئین میرور کنار بگذارید.

افسانه زلدا: لینک اِویکنینگ

پلتفرم: نینتندو سوئیچ

هواداران کنسول های نینتندو به خوبی به خاطر دارند که بازی افسانه زلدا: لینک اویکنینگ، به عنوان یکی از بازی های تاثیرگذار در کنسول گیم بوی (GameBoy) به حساب می آمد و این بازی داستان جذاب و سرگرم کننده ای هم داشت. با این حساب از آنجایی که نزدیک به دو دهه از انتشار نسخه اصلی بازی افسانه زلدا: لینک اویکنینگ می گذرد، نینتندو به فکر افتاد تا برای اینکه یادی از گذشته ها کند، این بازی جذاب را برای کنسول نینتندو سوئیچ بازسازی نماید.

همان گونه که انتظار می رود در نسخه بازسازی شده این بازی شاهد بهینه سازی های گرافیکی زیادی نسبت به نسخه اصلی خواهیم بود، اما گیم پلی و سبک این بازی تغییرات زیادی را شاهد نبوده و واقعاً با عنوان کلاسیک طرف هستیم که بدون شک گیمرهای نینتندو سوئیچ خاطره های خوشی از بازی کردن آن خواهند داشت.

دِ اَوتِر وُرد (THE OUTER WORLDS)

پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر

اگر از هواداران بازی های فال آوت (Fallout) باشید بدون شک شرکت بازی سازی اُبسیدیان اینترتینمنت (Obsidian Entertainment) را می شناسید و مطمئن هستیم خاطره های خوشی با بازی فال آوت: نیووِگاس (Fallout NewVegas) که ساخت این شرکت بود دارید. مدتی پیش باخبر شدیم این شرکت تمام عزم خود را جزم کرده تا بازی جدید با نام د اَوتر وُرد را روانه بازار کند. همان گونه که انتظار می رود این بازی به لحاظ گیم پلی، شباهت های زیادی به سری بازی های فال اوت دارد و از آنجایی که به خوبی می دانیم اُبسیدیان اینترتینمنت استاد داستان پردازی و عمق دادن به گیم پلی در بازی ها است، مطمئن هستیم بازی د اَوتر وُرد که قرار است در سال 2019 منتشر گردد، به یکی از بهترین باز ی های علاقه مندان سبک نقش آفرینی تبدیل خواهد شد.

اکنون که به پایان فهرست جذاب ترین بازی های 2019 رسیدیم، مطمئن هستیم شما هم مانند ما از مطالعه این فهرست هیجان زده شده اید و به بازی های سرگرم کننده ای فکر می کنید که در سال 2019 انتظارمان را می کشند، با این حساب اگر شما هم عنوان خاصی را سراغ دارید، در قسمت نظرات برای ما و دیگر گیمرها از بازی دلخواه خود بگویید.

منبع: digitaltrends

منبع: برترین ها

به "هیجان انگیزترین بازی های سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان انگیزترین بازی های سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید