امکان دریافت پروانه بیمه آنلاین برای شرکت های استارت آپی فراهم شد

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، امکان عرضه خدمات برخط بیمه به عنوان یکی از درخواست های عمده شرکت های استارت آپی فعال با مصوبه شورای عالی بیمه برای اولین بار در کشور فراهم شد.

امکان دریافت پروانه بیمه آنلاین برای شرکت های استارت آپی فراهم شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ساختار بیمه گری در کشور و شبکه کارگزاران بخش خصوصی تا به امروز بر اساس روش ها و سنت های معمول در این عرصه فعالیت می کردند. بخش عمده ای از بدنه این صنعت را جوانان تشکیل می دهند و آن ها غالباً برای گسترش چتر بیمه ای در کشور خواستار به کار گیری روش های مدرن و به روز تری برای انجام فعالیت بودند. امکان ارائه انواع خدمات بیمه ای به صورت آنلاین از جمله این بستر های به روز و جدید است که با مصوبه شورای عالی بیمه امکان آن فراهم شد.

در مصوبه جدید که به امضای غلامرضا سلیمانی رئیس شورای عالی بیمه رسیده، قید شده است که شورای عالی بیمه، به استناد ماده 17 و در اجرای ماده 68 قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری، آیین نامه کارگزاری (دلالی) رسمی بیمه مستقیم را به توضیح زیر اصلاح و به عنوان آیین نامه شماره 2/92 و مکمل آیین نامه مذکور تصویب کرد.

در بند اول این اصلاحیه، مجوز کارگزاری برخط و آنلاین اینگونه تعریف شده است: پروانه کارگزاری (دلالی) رسمی بیمه برخط (آنلاین)، مجوزی است که به کارگزار بیمه ای حقوقی و سایر اشخاص حقوقی متقاضی واجد شرایط مقرر در این آیین نامه، برای انجام فعالیت های زیر در هر یک از رشته های بیمه موضوع فعالیت توسط بیمه مرکزی صادر می گردد.

بر اساس این آیین نامه جدید، خدمات ارائه شده توسط شرکت های بیمه گری آنلاین به این توضیح است: ایجاد امکان مقایسه و خدمات بیمه و مشاروه آنلاین در مورد نرخ و شرایط خدمات به متقاضی خدمات بیمه ای، بازار یابی و ایجاد امکان فروش آنلاین در رشته های بیمه ای برای موسسات بیمه، نمایندگان آن ها و کارگزاران رسمی و ایجاد امکان پرداخت حق بیمه آنلاین به وسیله اتصال به سیستم اقتصادی موسسه بیمه از خدمات ارائه شده توسط شرکت های بیمه گری آنلاین طبق آیین نامه جدید است.

در یکی از بند های مهم این آیین نامه اشاره شده است که مدیر عامل یا یکی از اعضای هیئت مدیره، اشخاص حقوقی متقاضی دریافت پروانه کارگزاری (دلال) رسمی، بیمه برخط (آنلاین)، ضمن داشتن شرایط مندرج در بند های 1، 7، 9، 10 ماده 3 این آین نامه باید حدا اقل سابقه 3 سال کار مرتبط در زمینه بیمه به تشخیص بیمه ای مرکزی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "امکان دریافت پروانه بیمه آنلاین برای شرکت های استارت آپی فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان دریافت پروانه بیمه آنلاین برای شرکت های استارت آپی فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید