استتار هوشمند سربازان با الهام از هشت پا

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی به نقل از زددی نت، هشت پاها و اختاپوس ها از توانایی تغییر سریع رنگ پوست برای سازگار شدن آن با محیط اطراف برخوردارند و ارتش آمریکا میخواهد از هوش مصنوعی برای تقلید از قابلیت یادشده استفاده کند.

استتار هوشمند سربازان با الهام از هشت پا

این آبزیان در صورت احساس خطر به طور اتوماتیک رنگ پوست خود را به شکل محیط اطراف درآورده و از این طریق مخفی می شوند. پوست بدن این موجودات با کیسه هایی پر از رنگدانه به نام کروماتوفورها پوشانده شده است. هر یک از این کیسه ها از طریق 18 تا 30 فیبر عضلانی در برگرفته شده و تغییر رنگ آنها به سرعت اتفاق می افتد.

آنالیز ها نشان می دهد پوست بدن اختاپوس ها و هشت پاها به حد کافی هوشمند است و در مواردی مستقل از مغز این آبزیان تصمیم گرفته و رفتار می نماید. محققان دانشگاه کالیفرنیا با درک نحوه عملکرد این سیستم در حال مهندسی معکوس آن به منظور استفاده های نظامی هستند.

آنها نمونه اولیه یک پوشش استتار مادون قرمز قابل تنظیم و نیز یک پوشش نامرئی استتار را ابداع نموده اند که حسگرهای نصب شده بر روی آنها با درک شرایط جنگی و میزان خطر پیش رو پوشش مذکور را به رنگ محیط اطراف درمی آورد.

پوشش مذکور را می توان به درون انواع پارچه ها و البسه تزریق کرد و آنها را به ابزاری برای استتار مبدل کرد. البته آنها هنوز برای اینکه دقیقاً به رنگ محیط اطراف دربیایند کاملاً هوشمند نیستند و باید الگوریتم های هوش مصنوعی مورد استفاده ارتقا یابند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استتار هوشمند سربازان با الهام از هشت پا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استتار هوشمند سربازان با الهام از هشت پا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید