مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، دانشگاه شهید بهشتی برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-99 در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجو پذیرش می کند و مهلت ثبت نام برای پذیرش در این دوره ها تا 20 آذرماه ادامه دارد.

مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ورزش و تندرستی، دانشگاه شهید بهشتی به استناد آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، و بر اساس ضوابط و مقررات وزارت علوم و دستورالعمل اجرایی مصوب شورای هدایت استعداد های درخشان دانشگاه، برای نیم سال اول سال تحصیلی 1400-1399 در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

علاقه مندان می توانند با مراجعه با سامانه جامع آموزشی دانشگاه شهید بهشتی به نشانی (https://golestan.sbu.ac.ir) برای شرکت در دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شرکت کنند و این مهلت با احتساب زمان تمدید شده تا 20 آذر ماه ادامه دارد.

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر 1395 دانشگاه های دولتی که تا سرانجام شش نیم­سال با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحد های درسی خود به لحاظ میانگین کل جزء 15 درصد برتر دانشجویان هم­ رشته و هم­ ورودی بوده و دارای حداقل میانگین 16 در رشته­ های فنی مهندسی و علوم پایه و 17 در رشته­ های علوم انسانی و هنر ­باشند می توانند در دوره فوق ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه شهید بهشتی، دانش آموختگان ورودی بهمن 1394 به شرط دانش آموختگی در 8 می توانند درخواست در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون شرکت کنند ضمن اینکه چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته­ ای در دوره کارشناسی ارشد با 15 درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفاً تقاضای دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با میانگین کل 10 درصد برتر بعدی در سرانجام شش نیم سال (25 درصد برتر)، با اولویت رتبه در آن رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط بررسی می شود.

همچنین درخواست متقاضیانی که در طول 6 نیم سال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شده اند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل 8 نیم سال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء15 درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است؛ لذا ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت ­نام کنند؛ بنابراین فراخوان، تقاضای برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامه درسی آنان طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته، 9 نیم سال تحصیلی مصوب شده باشد، قابل بررسی است. ضمن اینکه درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیل آن ها به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، ماموریت والدین و همسر، زایمان و موارد مشابه) حداکثر دو نیم ­سال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در آیین نامه به طول انجامد، پس از تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه، در صورت دارا بودن سایر شرایط، قابل بررسی است.

اسامی پذیرفته شدگان اولیه (پذیرش اولیه دانشگاه) در اسفند 98 از طریق وبگاه دانشگاه شهید بهشتی اعلام خواهد شد و دانشگاه مسئولیتی در قبال اطلاع رسانی از طرق دیگر ندارد.

لازم به ذکر است، پیش از این یکشنبه 10 اذرماه به عنوان آخرین مهلت ثبت نام برای ورود به دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون این دانشگاه در نظر گرفته شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید