قربانی: استقلال شبیه یک تیم معمولی شده است، دلیل عدم حضورم در کادر فنی، عملکرد ضعیف مدیران بود

پیروز قربانی، بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد این تیم در شرایط فعلی تیمی معمولی بوده و تنها نقطه تمایزش با تیم های دیگر داشتن طرفدار است.

قربانی: استقلال شبیه یک تیم معمولی شده است، دلیل عدم حضورم در کادر فنی، عملکرد ضعیف مدیران بود

پیروز قربانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره تغییرات دوباره استقلال در فصل نقل وانتقالات پیش فصل و انتقاد طرفداران از عملکرد مدیران باشگاه گفت: استقلال در حال حاضر یک تیم معمولی است و چیز دیگری نمی توانم بگویم. شاید با شروع بازی های لیگ، آنقدر از لحاظ تاکتیکی خوب کار نموده و بتوانند نظرها را عوض نمایند، اما از روی ظاهر آن چیزی که می بینیم، استقلال یک تیم معمولی است و تنها تفاوتش با تیم های دیگر، داشتن طرفدار است.

مدیریت استقلال ضعیف است

استقلال به لحاظ مدیریتی ضعیف است. وی با بیان این جمله توضیح داد: همه قابل احترام هستند، اما طی سال های اخیر مدیرانی که برای باشگاه استقلال منصوب شده اند، ضعیف کار نموده اند. نمونه اش اتفاق اخیری است که باشگاه استقلال درگیر آن شده (شکایت پروپیچ) که این مسئله به عدم مدیریت خوب در دوره های قبل مربوط می گردد.

استقلال رکوردار تغییرات در پیش فصل است

بازیکن پیشین استقلال گفت: در کل جهان سابقه نداشته است که تیمی طی چند سال تغییرات زیادی داشته باشد. فکر می کنم استقلال رکوردار تغییرات زیاد است. یکی از عوامل پیروزیت یک تیم ثبات است که ما این مسئله را در استقلال نمی بینیم. استقلال برای نتیجه نگرفتن همه فاکتورها را در حال حاضر دارد! این همه بازیکن در سال های اخیر جذب استقلال شده که از میان آنها تعداد محدودی مثل اللهیار صیادمنش شده اند. سیستم یارگیری در استقلال مشکل دارد و سال جاری هم معین نیست چه کسی برای این تیم یارگیری نموده است. قطعاً استراماچونی نظری نداده است، چون بازیکنان را نمی شناسد. از طرفی، استراماچونی کار غیرحرفه ای کرد و گفت دستیار ایرانی نمی خواهد. این مسئله را به خاطر خودم نمی گویم. موضوع من تمام شد و رفت. باشگاه باید استراماچونی را مجبور به داشتن دستیار ایرانی می کرد. کریم باقری سه چهار سال کنار برانکو حضور داشت و خیلی چیزها از او یاد گرفت و بعدها پرسپولیس می تواند از او استفاده کند.

چرا هر سال 10 بازیکن جدا می شوند؟

قربانی با انتقاد از عملکرد مدیران استقلال در سال های اخیر ادامه داد: هر مدیری می آید و بعد هم می رود و هیچ سیستم نظارتی روی عملکردش وجود ندارد. وقتی مدیریتی این شرایط را می بیند، هر کاری دلش خواست انجام می دهد. هیچ کس به مدیر قبلی که با کارهایش به باشگاه لطمه زده است، حرفی نمی زند تا جوابگو باشد. جالب تر اینکه همان مدیر پس از جدایی از استقلال مقام بالاتری هم می گیرد! کسی از مدیران استقلال ایراد نمی گیرد که چرا طوری قرارداد بسته اید که هر فصل 10 بازیکن می روند؟ درس مدیریت را در دوران ابتدایی هم یاد می دهند و نمی دانم چرا آقایان بلد نیستند مدیریت نمایند. یکی از دلایل قهرمانی پرسپولیس در سال های اخیر ثبات بوده است، اما استقلال هر سال تیم جدیدی می سازد.

ماجرای حضورم در کادر فنی استقلال فاجعه بود!

وی یادآور شد: مردم نگران استقلال هستند، اما باید شرایط را کنار هم قرار دهند و ببینید استقلال می تواند پیروز باشد یا نه. صرف داشتن تماشاگر که یک تیم را قهرمان نمی نماید. تماشاگر عامل مکمل پیروزیت است، نه عامل اصلی. مدیریت استقلال ضعیف است و خودم از نزدیک آن را لمس کردم. نمی خواهم کسی را ناراحت کنم، می خواهم نظرم را بدهم و اینکه در استقلال بین مدیریت و معاونان هماهنگی ندیدم. شاید باید گفت تصمیمات آقایان 180 درجه با هم تفاوت داشت. برای پیروزیت یک تیم، کل ارکانش باید پیروز باشند. نمونه اش ماجرای خودم که مسکوت باقی ماند و فاجعه بود. مدیرعامل با من برای حضور در کادر فنی صحبت کرد، معاونش گفت عجله نموده است و سرمربی هم واکنش نشان داد و گفت چه زمانی گفته بودم مربی ایرانی می خواهم؟! من وقتی این شرایط را دیدم، بیرون آمدم. این تیم مشکل مدیریتی دارد و غیر از این چیز دیگری نیست.

مدیران ما انتصابی و رابطه ای انتخاب می شوند

بازیکن پیشین استقلال با بیان اینکه سیستم انتخاب مدیر برای باشگاه استقلال اشتباه بوده است، گفت: تا زمانی که مدیران ما انتصابی و رابطه ای باشند، شرایط همین خواهد بود. مربیگری نیز این شرایط را دارد. شاید از حرف های من ناراحت شوند، اما تنها چهار پنج مربی به زور در ایران با شایستگی تیم دارند و بقیه با رابطه تیم گرفته اند. مربی ای داریم که 15 سال است نتیجه نگرفته است، اما هر سال تیم دارد. همین وضعیت باعث می گردد که مربیان درجه دوم و سوم در فوتبال ما پادشاهی نمایند. کمیته آموزش کیلویی مدرک می دهد، در صورتی که از بعضی از مربیان اصطلاح فوتبالی بپرسید، بلد نیستند جواب بدهند. مربی ای داریم که 50 سال پیش یک قهرمانی آورده است و هر سال تیم دارد. همان مربی با علم 50 سال پیش کار می نماید و نظارتی هم روی کار او نیست. همه چیز در فوتبال ایران رابطه ای شده است.

کمیته آموزش کیلویی مدرک می دهد

قربانی اضافه نمود: برای اینکه پیروز قربانی خودش را نشان دهد، باید کت و شلوار بپوشد و سمت یک سیاستمدار برود تا خودش را نشان دهد. با این رابطه بازی ها، فوتبال ما هیچ چیزی نمی گردد. رشته تحصیلی من مدیریت است و تا صبح برای تان می توانم درباره مدیریت صحبت کنم. فوتبال ایران هر روز از پیشرفت دور می گردد و اگر اتفاقی هم بیفتد، به خاطر استعداد ذاتی فوتبالیست های مان است. مربیان درجه دو و سه به فوتبال ایران آمده اند و رفته اند. هیچ وقت شما ندیده اید مربی سطح بالای خارجی برای مربیگری به ایران بیاید. برانکو که چند سال پیش راهنمایی پرسپولیس را پذیرفت، شاید تیمی دنبال او نبود. برانکو پرسپولیس را سال ها قهرمان کرد، اما پرسپولیس هم به او هویت داد و صاحب پیشنهادهای زیادی شد. برای قهرمانی پرسپولیس تنها برانکو زحمت نکشید و پدر بازیکنان درآمد و مدیرانش نیز زحمت کشیدند. فارغ از خارجی ها، مربیان داخلی با رابطه تیم می گیرند. کمیته آموزش فقط کیلویی مدرک می دهد و فن ها ضعیف است. هر کسی رابطه قوی داشت، فلان نماینده مجلس را دید یا با پسر وزیر و فلان سیاستمدار دیدار کرد، می تواند تیم بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قربانی: استقلال شبیه یک تیم معمولی شده است، دلیل عدم حضورم در کادر فنی، عملکرد ضعیف مدیران بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانی: استقلال شبیه یک تیم معمولی شده است، دلیل عدم حضورم در کادر فنی، عملکرد ضعیف مدیران بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید