علت اصلی بازماندگی از تحصیل در گلستان چیست؟

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، مدیرکل کمیته امداد گلستان گفت: بیشترین علت بازماندگی از تحصیل که جامعه هدف ما مطرح می کردند، مسائل اقتصادی است که با اقدامات حمایتی انجام گرفته سعی شده این موضوع به حداقل برسد.

علت اصلی بازماندگی از تحصیل در گلستان چیست؟

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، اسکندر اسکندری در جمع وبلاگ ورزش و تندرستی اظهار کرد: یکی از خدمات کمیته امداد به جامعه هدف آن، مسائل فرهنگی است که ارائه خدمات تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان یکی از مهم ترین سرفصل های کاری در این بخش است.

وی بیان نمود: در یکی دو سال اخیر هم افزایی خوبی بین کمیته امداد و آموزش وپرورش برای به حداقل رساندن تعداد بچه ها بازمانده از تحصیل شکل گرفته است.

اسکندری بابیان اینکه 140 هزار نفر در استان تحت پوشش کمیته امداد هستند، اضافه نمود: با همکاری آموزش وپرورش، افراد تحت پوششی که در رنج تحصیل هستند و در مدارس ثبت نام نکردند را شناسایی می کنیم. مددکارهایی را در نظر گرفتیم که موظف اند به وضعیت تحصیلی جامعه هدفی که برای آن ها تعیین شده رسیدگی نمایند.

مدیرکل کمیته امداد گلستان اعلام نمود: مددکاران زمینه را برای ادامه تحصیل دانش آموز فراهم می نمایند و یا آن ها را به سمت آموزش های فنی و حرفه ای راهنمایی می نمایند.

وی بیان نمود: سال گذشته 12 هزار و 700 دانش آموز را شناسایی کردیم درحالی که در گذشته تنها 8 تا 9 هزار دانش آموز که خود خانواده ها مراجعه می کردند را شناسایی و به آن ها خدمات تحصیلی ارائه می کردیم اما در یکی دو سال اخیر با همکاری آموزش وپرورش، افرادی که در گذشته مجهول بودند را هم شناسایی کردیم و خدمات تحصیلی را با همراهی حامیان به آن ها ارائه می کنیم. البته علت بازماندگی از تحصیل صرفا مسائل اقتصادی نیست و ما سعی داریم اگر مسائل اقتصادی باعث این کار شده، تا حد امکان آن را رفع کنیم.

اسکندری با تأکید بر اینکه این اقدامات در راستای به حداقل رساندن زمینه بازماندگی از تحصیل انجام می گردد، گفت: بعضی از بچه ها به دلیل بعد مسافت زمینه تحصیل در مقاطع بالاتر، برای آن ها زیاد فراهم نیست. این بچه ها به سمت آموزش های فنی و حرفه ای راهنمایی می شوند و تمامی هزینه های کلاس و حتی هزینه ایاب و ذهاب را هم پرداخت می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "علت اصلی بازماندگی از تحصیل در گلستان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت اصلی بازماندگی از تحصیل در گلستان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید