جنگل بلگراد کجاست؟

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، تاریخچه جنگل بلگراد و علت نامگذاری جنگل بلگراد در استانبول:

وقتی سلطان سلیمان به بلگراد قدم گذاشت!

نه فقط طبیعت بلکه تاریخ در میان درختان بلگراد جا خوش نموده است. وقتی سلطان سلیمان در سال 1521 میلادی از سفر به صربستان تعداد زیادی از اهالی آنجا را اسیر می نماید و به کشورش بازمی شود؛ چه اتفاقی برای آن اسرا افتاد؟ کجا ساکن شدند؟

جنگل بلگراد کجاست؟

صرب ها وقتی به ترکیه و استانبول رسیدند در محله های اطراف شهر استانبول ساکن شدند. محله هایی که خالی از سکنه بودند به دست این اسرا جانی دوباره می گیرند. به این محله ها نام بلگراد را می دهند. رفته رفته جنگل های اطراف هم به همین نام معروف می شوند. سالها بعد در سال 1894 به خاطر آلودگی سرچشمه آب هایی که از این جنگل ها روانه استانبول می شد، این افراد را از این محله ها بیرون کردند.

در جنگل های بلگراد چه خواهیم دید؟

اگر به پرنده نگری یا تماشای حیوانات هم علاقه دارید، این را بدانید که جنگل های بلگراد میزبان 71 نوع پرنده است و 18 گونه از پستانداران هم در این جنگل ها زندگی می نمایند.

محل پیاده روی و دو برای کسانی که علاقه مند به ورزش در میان جنگل هستند طراحی شده است. از طرفی اگر علاقه مند به دوچرخه باشید می توانید اینجا رکاب زدن در میان درختان زیبای جنگل بلگراد را تجربه کنید.

چه زمانی به تماشای جنگل بلگراد برویم؟

از آنجایی که این جنگل در اطراف استانبول است و لزومی ندارد مسافت زیادی از مرکز شهر استانبول فاصله بگیرید؛ هر زمانی که به جنگل بروید کسانی را خواهید دید که مشغول قدم زدن، دویدن یا دوچرخه سواری هستند. اما توصیه می کنیم در فصول بهار و پاییز تماشای جنگل های بلگراد را از دست ندهید. بلگراد در تمام این ماه ها زیباست. در بهار چشم انداز سبز خوشرنگی در مقابل دیدگان تان خواهد بود و در فصل پاییز تمام طیف های زرد و نارنجی را خواهید دید.

قوانین جنگل بلگراد چیست؟

جنگل بلگراد سالهاست که به وسیله دوست داران محیط زیست مورد حمایت قرار گرفته و دولت قوانینی هم برای حفظ گونه های مختلف پرندگان و سایر حیوانات در این جنگل تنظیم نموده است. مهمترین قانون این است که در یک محدوده حدودا 3هزار متر مربعی شکار کردن ممنوع است.

برای پارک کردن ماشین پارکینگ هایی در نظر گرفته شده بنابراین شما پیش از ورود به محوطه جنگلی بلگراد می توانید اتومبیل خود را بیرون پارک کنید. آخر هفته ها که شامل روزهای شنبه و یکشنبه است هزینه پارکینگ برای ماشین های سواری 11 لیر است اما روزهای دیگر هفته با پرداخت 5 لیر می توانید از خدمات پارکینگ بهره ببرید.

اگر دوست دارید با ماشین وارد محوطه جنگلی بلگراد شوید مبلغ 20 لیر از شما دریافت می گردد. بدون ماشین نیازی به پرداخت ورودی ندارید.

چطور به جنگل بلگراد برویم؟

اگر در میدان تکسیم و بخش اروپایی استانبول باشید می توانید از مترو و اتوبوس برای رسیدن به جنگل بهره ببرید. در میدان تکسیم به طرف ایستگاه حاجی عثمان سوار مترو (خط M2) شوید. در ایستگاه حاجی عثمان از قطار پیاده شده حدود یک دقیقه پیاده روی خواهید داشت تا در بیرون ایستگاه مترو سوار اتوبوس شوید. اتوبوس (42HM) به طرف باهچه کوی یا باغچه کوی حرکت می نماید. دقت کنید تا راستا دیگری را سوار نشوید. حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد تا به مقصد برسید. بعد از پیاده شدن از اتوبوس با ده دقیقه پیاده روی به سادگی می توانید به درب ورودی اصلی جنگل بلگراد برسید. برای اطلاعات بیشتر درباره حمل و نقل عمومی در استانبول و آکاهی از خطوط مترو استانبول حتما مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی در استانبول را بخوانید.

منبع: دالاهو

به "جنگل بلگراد کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل بلگراد کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید