توکیو سامانه های پیشرفته موشکی در نزدیکی جزایر مورد اختلاف مستقر می نماید

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، توکیو اعلام نموده که میخواهد سامانه های پیشرفته موشکی و رهگیری در نزدیکی جزایر مورد اختلاف با چین در دریای شرقی چین مستقر نماید.

توکیو سامانه های پیشرفته موشکی در نزدیکی جزایر مورد اختلاف مستقر می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزش و تندرستی به نقل از روزنامه یومیوری، در حالی که تنش ها بین نیروی هوایی چین و ژاپن در دریای شرقی چین به شدت افزایش یافته است، توکیو میخواهد سامانه های موشکی پیشرفته ای را در نزدیکی جزایر مورد اختلاف با چین موسوم به سنکاکو مستقر کند.

نیروهای زمینی ارتش ژاپن که در مجمع الجزایر اوکیناوا و کاگوشیما حضور دارند، به زودی سامانه های موشکی پیشرفته میان برد سطح به هوا دریافت خواهند کرد. این سامانه های موشکی قرار است در چند جزیره دریای شرقی چین مستقر گردد.

این سامانه های موشکی، نسل جدید و ارتقا یافته سامانه های موشکی است که از سال 2003 میلادی وارد ارتش ژاپن شده است. دولت ژاپن برای استقرار این سامانه های موشکی در بودجه سال اقتصادی 2017 خود 170 میلیون دلار در نظر گرفته است.

مقام های وزارت خارجه ژاپن بارها نسبت به تجاوز کشتی های چینی به آبهای سرزمینی این کشور اعتراض نموده اند.

این روزنامه ژاپنی اضافه نمود: با توجه به تکرار اقدامات تحریک آمیز چین در اطراف جزیره های سنکاکو، ژاپن میخواهد تا قدرت بازدارندگی خود را با استقرار موشک های دوربرد، ارتقا دهد.

این موشک توسط ژاپن فراوری خواهد شد و از سوخت جامد استفاده خواهد نمود. ژاپن در ماه ژوئن نسبت به حرکت کشتی های چینی در نزدیکی این جزایر برای نخستین بار، اعتراض نموده است.

از ماه ژوئن امسال میلادی (خرداد - تیر) که یک کشتی چینی وارد آبهای اطراف این جزایر شد و ژاپن نیز به پکن هشدار داد، تا به امروز تنش ها میان دو کشور روندی فزاینده داشته است.

ژاپن حتی برای مهار چین در دریای جنوبی نیز به تازگی اظهار داشت که میخواهد با هدف گسترش توانمندی های فیلیپین در کنترل آبهای سرزمینی اش، دو فروند کشتی ویژه گارد ساحلی به این کشور بدهد تا متحدان توکیو به طور مستقل توان مقابله با اقدامات و رویارویی های احتاقتصادی چین در این گستره دریایی را داشته باشند.

منبع: تسنیم

به "توکیو سامانه های پیشرفته موشکی در نزدیکی جزایر مورد اختلاف مستقر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکیو سامانه های پیشرفته موشکی در نزدیکی جزایر مورد اختلاف مستقر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید