بازگشت پروازهای آمریکا به آسمان خلیج فارس

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، اداره هوانوردی آمریکا (FAA) بیان کرد شرکت های هواپیمایی این کشور مجازند پروازهای خود بر فراز آسمان منطقه خلیج فارس و دریای عمان را که از پنج هفته پیش ممنوع شده بود، از سر بگیرند.

بازگشت پروازهای آمریکا به آسمان خلیج فارس

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: اداره هوانوردی آمریکا حدود پنج هفته پیش به دنبال شدت دریافت تنش بین تهران و واشنگتن، پرواز خطوط هوایی آمریکایی را در این منطقه ممنوع اعلام نموده بود. این یک اقدام احتیاطی به منظور پیش گیری از وقوع اشتباهات احتمالی و جلوگیری از وقوع هرگونه درگیری نظامی بود.

آسوشیتدپرس درادامه گزارش داد: اداره هوانوردی آمریکا اظهار داشت که این تصمیم را به دلیل کاهش شرایط نظامی در منطقه و کاهش خطر برای پروازهای مسافربری آمریکایی در آسمان خلیج فارس اتخاذ است.

در بیانیه اداره هوانوردی آمریکا آمده است: خطر محاسبات نظامی ... که ممکن بود انجام پروازهای مسافربری خطوط هوایی آمریکا را برفراز آبهای خلیج فارس و دریای عمان تاثیر قرار دهد، به اندازه کافی کاهش یافته است.

آسوشیتدپرس گزارش داد: در اوج تنش های اخیر بین ایران و آمریکا، نیروهای ایرانی روز 18 دی بطور اتفاقی یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را ساقط کرد که منجر به کشته شدن 176نفر شد. هدف قرار دریافت اتفاقی این هواپیمای اوکراینی همزمان با حملات موشک های بالستیکی ایران به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق رخ داد.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازگشت پروازهای آمریکا به آسمان خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت پروازهای آمریکا به آسمان خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید