انتقال آب خزر به سمنان ارتباطی با تغییر پایتخت دارد؟

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هیچ برنامه ای برای انتقال پایتخت از تهران به سمنان یا شهر دیگری نداریم و فقط بحث انتقال مراکز سیاسی و اداری با توجه به مصوبه مجلس مطرح است.

انتقال آب خزر به سمنان ارتباطی با تغییر پایتخت دارد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پروانه صادق مالواجرد - معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی - امروز در نشست خبری اظهار کرد: موضوع انتقال آب از دریای خزر به سمنان در شورای عالی آب دنبال می گردد و ارتباطی به شورای عالی شهرسازی ندارد اما آنچه مورد تاکید واقع شده است، این است که در مباحث پراکندگی جمعیتی مسأله آب موضوع مهم و حیاتی است.

وی با بیان این که وقتی از تهران صحبت می کنیم، باید مجموعه شهری تهران و کرج را در نظر بگیریم، اضافه کرد: موضوع انتقال پایتخت مطرح نیست اما سیاست اصلی تمرکززدایی از تهران است که بر اساس قانون امکان سنجی ساماندهی، تمرکززدایی و انتقال مراکز اداری و سیاسی تهران دنبال می گردد و تاکنون هفت جلسه در این زمینه برگزار شده است.

صادق مالواجرد همچنین درباره حفظ باغات تهران گفت: در دوره های قبلی برای باغات در کمیسیون ماده پنج، مجوزهای تا 11 طبقه داده می شد اما مدیریت شهری هم اکنون جلوی این این اقدامات را گرفته و مجوز بیش از چهار طبقه به باغات نمی دهد.

وی ادامه داد: همچنین دیگر امکان تفکیک باغات در مساحت های کمتر از 10 هزار متر وجود ندارد. در چند ماه گذشته اکثر مواردی که در کمیسیون ماده پنج مطرح می گردد طرحهای کلان است.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتقال آب خزر به سمنان ارتباطی با تغییر پایتخت دارد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "انتقال آب خزر به سمنان ارتباطی با تغییر پایتخت دارد؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال آب خزر به سمنان ارتباطی با تغییر پایتخت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید