اعتراف مورینیو: بله بله، من در سبد لباس ها پنهان شدم!

ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی پس از سال ها بالاخره به موضوع پنهان شدن در سبد لباس ها و انتقالش به رختکن تیم به صورت مخفیانه در یک دیدار چمپیونزلیگ اعتراف کرد.

اعتراف مورینیو: بله بله، من در سبد لباس ها پنهان شدم!

آقای خاص که در ماه دسامبر از راهنمایی یونایتد اخراج شد، سال 2005 وقتی راهنمایی چلسی را برعهده داشت، در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف بایرن مونیخ رفت. او به خاطر رفتارش در کنار زمین در دیدارهای مرحله یک هشتم در مقابل بارسلونا از همراهی تیمش محروم بود و نمی توانست حتی در رختکن حاضر گردد. از همین رو، او تصمیم گرفت که در سبد لباس ها پنهان گردد و از این طریق به رختکن منتقل گردد تا برای بازیکنان صحبت کند. او همچنین از مانیتور داخل رختکن شاهد بازی بود و با روی فاریا، دستیارش در ارتباط بود. روی فاریا از یک هندزفری بسیار کوچک که زیر کلاه لباسش پنهان می شد، صحبت های مورینیو را می شنید و تیم را راهنمایی می کرد.

اما پس از اینکه روی فاریا چندین بار با دستش، خارش گوشش را برطرف می کرد و سیلوینو لورو، مربی دروازه بان ها دائم به رختکن می رفت و با یک کاغذ برمی گشت، مسئولان یوفا به این موضوع مشکوک شدند.

این موضوع که مورینیو برای خروج از این وضعیت، 10 دقیقه پیش از انتها بازی در سبد لباس ها پنهان شد و از ورزشگاه خارج شد، همواره از سوی دیگران نقل شده بود ولی حالا مورینیو به آن اعتراف کرد.

ژوزه مورینیو گفت: بله بله، در آن بازی هم من در رختکن بودم. چلسی و بایرن مونیخ تقابل حساسی است، یک بازی بزرگ در چمپیونزلیگ. من باید کنار بازیکنانم می بودم و همین هم شد. بگذارید داستان را برایتان بگویم. شما اسوارت بنیستر، مسئول لباس های چلسی را می شناسید. استوارت ترکه ای. من همواره از اواسط روز به رختکن می روم و آن روز نیز از حدود ساعت 7 در رختکن بودم. دوست دارم وقتی بازیکنان پا به رختکن می گذارند من آنجا باشم. من به آنجا رفتم و هیچکس من را ندید.

مشکل اما ترک آنجا بود. استوارت من را داخل سبد لباس قرار داد. کمی هم فضا را باز کرد تا بتوانم نفس بکشم. ولی استوارت باید این سبد را به خارج از رختکن و حتی خارج از ورزشگاه می برد. مسئولین یوفا هم بیرون نشسته بودند تا من را پیدا نمایند. پس وقتی که او مسئولان یوفا را دید، در جعبه را بست و من نمی توانستم نفس بکشم. وقتی در جعبه را باز کرد، نزدیک بود بمیرم. جدی می گویم، من واقعا به مرگ نزدیک بودم. واقعا راستش را می گویم.

ژوزه مورینیو در ماه دسامبر از راهنمایی یونایتد کنار گذاشته شد و تا به امروز هنوز راهنمایی تیمی را برعهده نگرفته ولی او از سه پیشنهاد مربی گری در این مدت اطلاع داد. او گفت: در ابتدا باید بگویم که از این سه هفته که به عنوان کارشناس در beIN Sport شرکت نموده ام. خیلی راضی بوده ام. از تجربیاتی که به دست آوردم خوشحالم. معمولا چنین چیزهایی را من به عنوان سرمربی تجربه نمی کنم ولی می دانم که در انتها ماه مارس، شاید کمی از لحاظ سطح خوشحالی دچار مشکل شوم.

از آینده ام آگاه هستم. تیم بعدی ام؟ نمی دانم، بستگی دارد. شرایط را آنالیز می کنم. دوست ندارم راجع به این موضوع حرف بزنم ولی من تا به الان 3 پیشنهاد را رد نموده ام زیرا فکر نمی کردم چیزی باشند که من می خواهم بنابراین از این حیث آرامشم را حفظ می کنم. هرچه زمان بیشتری داشته باشم، تیمم را بهتر آماده می کنم.

ژوزه مورینیو در فصل گذشته با تیم گواردیولا در رقابت بود که هزینه زیادی برایش صورت گرفته بود و از همه نظر تیم کاملی بود. حال مورینیو به انتقاد از سیاست های نقل و انتقالاتی یونایتد پرداخت و مدعی شد که سیتی همه نوع هزینه ای برای گواردیولا را متحمل می شد. او گفت: در فصل اول، گواردیولا قهرمان نشد و کارش سخت شد زیرا همه مردم انتظار داشتند که سیتی تیمی برنده باشد. آنها دوران موفقی را پشت سر گذاشته بودند، هم با روبرتو مانچینی و هم با مانوئل پیگرینی قهرمان شده بودند. بعضی بازیکنان دو قهرمانی در کارنامه شان داشتند - سرخیو آگوئرو، ونسان کمپانی و خیلی های دیگر. در فصل دوم، پپ تصمیم بسیار خوبی گرفت ولی از این تصمیم حمایت هم شد.

او پابلو زابالتا و باکاری سانیا، دو دفاع راست تیمش را نمی خواست، او همچنین الکساندر کولاروف و گائل کلیشی را هم نمی خواست. در تابستان، او 4 مدافع کناری فروخت و 4 مدافع کناری خرید. او کایل واکر، دانیلو، بنجامین مندی و اگر درست بگویم، اولکساندر زینچنکو یا فابیان دلف را خرید. از او حمایت شد. شما بازی لیورپول را تماشا کردید و من به این فکر می کردم که لیورپول وقتی یورگن آمد چگونه بود؟

خبری از الیسون، ویرژیل فن دایک، اندی رابرتسون، محمد صلاح، روبرتو فیرمینو، سدیو مانه، فابینیو، جورجینیو واینالدوم و ... نبود. چند روز پیش من راجع به رهبری و ساختار باشگاه صحبت می کردم ولی موضوع فقط رهبری نیست، بلکه به همه چیز بستگی دارد. پس اگر مربی هستید و اگر این توانایی را دارید که بازیکنانی انتخاب کنید که با هویت فوتبالی شما همسان هستند یا با ایده های فوتبالی شما می خوانند، می توانید برای کسب جام ها و موفقیت ها بجنگید.

منبع: beIN Sport ، مترجم: روزبه مهری - ورزش 3

منبع: ایران ورزشی

به "اعتراف مورینیو: بله بله، من در سبد لباس ها پنهان شدم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف مورینیو: بله بله، من در سبد لباس ها پنهان شدم!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید