ارسال اتان فاز 13 پارس جنوبی به پتروشیمی های عسلویه شروع شد

مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی گفت: ارسال اتان تولیدی پالایشگاه این فاز به مجتمع های پتروشیمی عسلویه شروع شد.

ارسال اتان فاز 13 پارس جنوبی به پتروشیمی های عسلویه شروع شد

به گزارش از ، پیغام معتمد اضافه نمود: فراوری و ارسال پیوسته اتان پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی با توجه به بهره برداری از خط لوله انتقال اتان پالایشگاه های پارس دو شروع شده و یکی دیگر از محصولات ارزشمند این طرح با هدف بهره مندی در چرخه صنایع پایین دستی، به مجتمع های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی منتقل می گردد.

وی با اشاره به بهره برداری از واحد فراوری اتان فاز 13 پارس جنوبی در اواخر آذر و اتصال پالایشگاه این فاز به خط لوله انتقال اتان پارس دو به مجتمع های پتروشیمی، اعلام کرد: باتوجه به آماده نبودن این خط لوله تا پیش از این، اتان فراوریی این طرح با هدف حفظ ارزش محصول فراوریی و جلوگیری از هدر رفت آن، به شبکه سراسری انتقال گاز تزریق می شد.

با بهره برداری کامل از واحد های فراوری اتان فاز 13 پارس جنوبی، روزانه 2750 تن اتان فراوریی پالایشگاه این طرح به مجتمع های پتروشیمی فرستاده خواهد شد.

طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی برای فراوری 56 میلیون متر مکعب گاز غنی از میدان مشترک و فراوری روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز متان، 2900 تن گاز مایع (ال پی جی)، 2750 تن اتان، 75 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد طراحی شده است.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ارسال اتان فاز 13 پارس جنوبی به پتروشیمی های عسلویه شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال اتان فاز 13 پارس جنوبی به پتروشیمی های عسلویه شروع شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید