ادعای مایکل داگلاس علیه اسپیلبرگ ، نخل طلا حق من بود

مایکل داگلاس بازیگر سرشناس ادعا کرد اسپیلبرگ برای مخالفت با محصولات اچ بی او نگذاشت تا نخل طلای کن به وی اهدا گردد.

ادعای مایکل داگلاس علیه اسپیلبرگ ، نخل طلا حق من بود

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، مایکل داگلاس در مصاحبهیی از احساسش پرده برداشت و ادعا کرد در جشنواره فیلم کن 2013 که وی با فیلم پشت چلچراغ حضور داشت و اسپیلبرگ رئیس هیأت داوران بود، وی از صندلیش استفاده کرد تا مانع اهدای جایزه به این بازیگر گردد.

داگلاس گفت: اسپیلبرگ رئیس هیأت داوران جشنواره فیلم کن آن سال بود و من هم در کن حضور داشتم. شایعات حکایت از این داشت که من بازیگر مرد منتخب برای دریافت جایزه کن هستم، اما این طور نشد چون فیلم متعلق به اچ بی او بود - یعنی یک فیلم تلویزیونی هر چند در سینما هم به نمایش درآمد.

اسپیلبرگ همیشه ابراز تردید نموده که فیلم هایی که برای استریمینگ یا تلویزیون ساخته می شوند بتوانند از صندلی فیلم هایی که برای سینما ساخته می شوند برخوردار و شایسته دریافت نامزدی اسکار باشند.

پشت چلچراغ برای اچ بی او ساخته شده بود و برای نخستین بار در جشنواره فیلم کن 2013 دیده و چند هفته بعد راهی سینماها شد.

در نهایت این بروس درن بود که جایزه بهترین بازیگر مرد کن آن سال را برای نبراسکا دریافت کرد و داگلاس بعداً جایزه امی و گلدن گلوب را برای اجرای نقش لیبراچی در فیلم زندگینامه ای که استیون سودربرگ ساخته بود، کسب کرد.

داگلاس گفت: به نظرم باید از این ایده دست بردارند؛ مخصوصاً وقتی فیلم یکی دو هفته در سینماها هم به نمایش درمی آید شایسته است که با آن مثل یک فیلم سینمایی رفتار گردد.

این بازیگر اضافه نمود تقریباً همه استودیوها پشت چلچراغ را رد نموده بودند و این اچ بی او بود که آن را ساخت و توزیع کرد.

اسپیلبرگ از هر نوع اظهار نظری در این باره خودداری کرد.

این سخنان را مایکل داگلاس در مصاحبه با بنسیو دل تورو در برنامه بازیگران درباره بازیگران مطرح نموده که در دو نوبت در تاریخ 18 و 20 ژوئن در PBS پخش می گردد.

در کارنامه هنری مایکل داگلاس 74 ساله، دو جایزه اسکار و یک جایزه امی دیده می گردد. داگلاس پسر، اولین جایزه اسکار را سال 1975 برای تهیه کنندگی فیلم پرواز بر فراز آشیانه فاخته دریافت کرد و جایزه اسکار دوم را در سال 1978 برای بازی در فیلم سینمایی وال استریت کسب کرد.

پشت چلچراغ که درباره 10 سال آخر زندگی لیبراچی پیانیست مشهور آمریکایی است، تحسین منتقدان را برای بازی مایکل داگلاس و مت دیمون جلب کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادعای مایکل داگلاس علیه اسپیلبرگ ، نخل طلا حق من بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای مایکل داگلاس علیه اسپیلبرگ ، نخل طلا حق من بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید