ادامه کارشکنی انگلیسی ها در صادر نکردن ویزای تکواندوکاران ایران، عمدی در کار است؟

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا در حالی از فردا (چهارشنبه) شروع می گردد که انگلیسی ها همچنان به کارشکنی های خود در صدور ویزای ملی پوشان ایران ادامه می دهند.

ادامه کارشکنی انگلیسی ها در صادر نکردن ویزای تکواندوکاران ایران، عمدی در کار است؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بیست و چهارمین دوره رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا از فردا (چهارشنبه) با حضور 975 تکواندوکار از 150 کشور به میزبانی شهر منچستر در انگلیس شروع می گردد و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

یکی از تیم های حاضر در این تورنمنت، ایران است. ملی پوشان کشورمان که طی هفته های گذشته اردوهای منظم و خوبی را برگزار نموده، بسیار امیدوارند که بتوانند در این مسابقات خوش بدرخشند. البته این درخشیدن منوط به شرایط اعزام به انگلیس است؛ شرایطی که تاکنون مهیا نشده و اگر اقدام سریعتری صورت نگیرد، شاید منجر به غیبت تعدادی از نمایندگان ایران در این رقابت ها گردد.

همانطور که عنوان شد، مسابقات از فردا شروع می گردد، این در حالی است که هنوز ویزای چهار تکواندوکار کشورمان صادر نشده است. آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی، عرفان ناظمی و سجاد مردانی ملی پوشانی هستند که به همراه محمد بسحاق مربی تیم ملی، آرش فرهادیان مدیر تیم های ملی، سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون و همچنین نماینده وزارت ورزش نتوانسته اند ویزای خود را دریافت نمایند.

نکته جالب آن است که دو تکواندوکار از بین این چهار ورزشکار باید روز چهارشنبه وزن کشی نمایند و روز پنج شنبه به روی شیاپ چانگ بروند که متاسفانه تا این لحظه هنوز ویزای شان صادر نشده است.

اقدام اخیر انگیسی های در عدم صدور ویزای تکواندوکاران ایران به نظر می رسد که هدفمند و از روی عمد بوده، چرا که سه نفر از 4 تکواندوکاری که ویزای شان صادر نشده، رنکینگ شان پایین تر از 10 است و قطعاً شانس بسیار خوبی برای تصاحب مدال و رفتن روی سکو دارند.

در این شرایط مسئولان مختلف ایران کوشش هایی را انجام داده اند. از جمله این کوشش ها می توان به اقدام وزارت امور خارجه در ارسال چندین نامه به سفارت انگلیس در تهران اشاره نمود، هر چند که پاسخ درست و روشنی از سوی این سفارتخانه داده نشده است. همچنین کمیته ملی المپیک نیز مکاتباتی را با کمیته بین المللی المپیک و کمیته المپیک انگلیس داشته، اما این مکاتبان خروجی خاصی برای کشورمان نداشته است.

به نظر می رسد که در چنین شرایطی کمیته ملی المپیک می تواند نقش بسیار پررنگ تری را ایفا نماید. این کمیته با وارد کردن فشار به نهادهای بین المللی قادر است شرایط بسیار خوبی را طی ساعت های آینده ایجاد کند تا بالاخره ویزای ملی پوشان تکواندو صادر گردد. اگر این اتفاق نیفتد و تکواندوکاران به وزن کشی نرسند، در مسابقه نیز حضور نخواهند داشت که این به معنای از دست رفتن چند مدال بالقوه برای کاروان اعزامی ایران است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه کارشکنی انگلیسی ها در صادر نکردن ویزای تکواندوکاران ایران، عمدی در کار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه کارشکنی انگلیسی ها در صادر نکردن ویزای تکواندوکاران ایران، عمدی در کار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید