کلاهبرداری با عنوان پرداخت بسته حمایتی خرید عید از سوی دولت

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، معاون اجتماعی پلیس فتا در مورد ترفند کلاهبرداران با عنوان طرح حمایتی خرید عید به هموطنان هشدار داد.

کلاهبرداری با عنوان پرداخت بسته حمایتی خرید عید از سوی دولت

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا اظهار کرد: افراد سودجو و کلاهبردار با ارسال پیامک به هموطنان با عنوان بر اساس مصوبه هیات دولت به تمامی هموطنان ایرانی که کد ملی معتبر دارند، جهت خرید عید به ازای هر نفر 545 تومان پرداخت می گردد، کاربران را به لینک های جعلی راهنمایی و با سرقت اطلاعات کارت بانکی آنان، به برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی آنان اقدام می نمایند.

سرهنگ پاشایی گفت: هموطنان این نکته را مدنظر داشته باشند که همه نیازهای خبری و ثبت نامی آنان در طرح های حمایتی دولت ابتدا توسط رسانه ملی و خبرگزاری های رسمی اطلاع رسانی می گردد و مراحل ثبت نام قانونی با معرفی سایت های رسمی و سرشماره های معتبر همراه خواهد بود.

وی به هموطنان توصیه کرد که همیشه مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان به منظور دستیابی به اطلاعات کارت بانکی خود باشند و هیچ وقت به اخبار و پیامک هایی که از سوی منابع نامعتبر و غیررسمی انتشار پیدا می نماید، توجه ننمایند. همچنین این نکته را مدنظر قرار دهند که دستگاه ها و سازمان های دولتی هیچ گاه هنگام ثبت نام از آنان وجه درخواست نمی نمایند.

معاون اجتماعی پلیس فتا در سرانجام از هموطنان خواست هر چه زودتر به فعال سازی رمز دوم یکبارمصرف خود از سوی بانک های عامل اقدام نمایند و در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک، مراتب را به وسیله سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با همکاران وی در میان بگذارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کلاهبرداری با عنوان پرداخت بسته حمایتی خرید عید از سوی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با عنوان پرداخت بسته حمایتی خرید عید از سوی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید