عملیات داعش علیه معترضان عراقی خنثی شد

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، ایرنا نوشت: فرماندهی عملیات مشترک عراق اظهار داشت که عملیات گروه تروریستی داعش برای حمله به تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف این کشور خنثی شد.

عملیات داعش علیه معترضان عراقی خنثی شد

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق سرتیپ تحسین الخفاجی در بیانیه ای بیان کرد که گروه اطلاعاتی الصقور (وابسته به وزارت کشور عراق) در عملیاتی پیروز به دستگیری اعضای گروهک تروریستی داعش شدند که قصد داشتند به تظاهرنمایندگان و نیروهای امنیتی در بغداد و میدان های اعتراضی دیگر استان ها حمله نمایند.

وی با اشاره به اعتراف یکی از سرکردگان این گروهک تروریستی اظهار کرد که با اطلاعاتی که این فرد در اختیار نیروهای عراقی قرار داد سایر طرح های عملیاتی داعش علیه مردم و کشور ناکام خواهد شد.

الخفاجی یادآور شد که به زودی گروه اطلاعاتی الصقور اعتراف های این تروریست را در اجرای نقشه ها و طرح های تروریستی داعش در عراق منتشر خواهد نمود.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت که عناصر داعش به منظور ایجاد فتنه در مناطقی که به گمان خود نیروهای امنیتی حضور کمتری در آنجا دارند، وارد عمل می شوند ولی عملیات ابطال العراق این طرح آنان را خنثی نموده و در تامین نوار مرزی با سوریه دستاوردهای مهمی داشته است.

در این راستا پیشتر نیز مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریسم و رئیس گروه اطلاعاتی الصقورابوعلی البصری در مصاحبه با روزنامه الصباح عراق از خنثی سازی خطرناک ترین عملیات تروریستی برای هدف قرار دادن تظاهرنمایندگان و نیروهای امنیتی در بغداد و دیگر استان ها خبر داده بود.

اعتراض های چهار ماه گذشته عراق در استان های مرکزی و جنوبی عراق سبب افزایش تحرک و فعالیت هسته های خفته گروه تروریستی داعش در این کشور شده است.

بر اساس اعلام منابع عراقی، نزدیک به هشت هزار تروریست داعشی همچنان در عراق حضور دارند.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "عملیات داعش علیه معترضان عراقی خنثی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات داعش علیه معترضان عراقی خنثی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید