ناپایداری جوی و دریایی قابل ملاحظه ای در هرمزگان پیش بینی می گردد

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز در هرمزگان ناپایداری جوی و دریایی پیش بینی می گردد که در ساعات بعدازظهر و اوایل شب قابل ملاحظه خواهد بود.

ناپایداری جوی و دریایی قابل ملاحظه ای در هرمزگان پیش بینی می گردد

مرضیه سی سی پور در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: طی امروز پنجشنبه (18 مهر) در استان هرمزگان ناپایداری جوی و دریایی پیش بینی می گردد که در ساعات بعدازظهر و اوایل شب قابل ملاحظه خواهد بود.

وی اضافه نمود: در ساعات صبح تا ظهر شرایط جوی و دریایی پایدار اما با تأثیر امواج ناپایدار در ساعات بعدازظهر در استان رشد ابر خواهیم داشت که سبب رگبار باران و رعدوبرق و افزایش لحظه ای باد در اکثر نقاط استان می گردد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان اعلام نمود: شدت باد در بعضی نقاط شرقی استان قابل ملاحظه خواهد بود.

سی سی پور بیان نمود: با افزایش ابرهای ناپایدار، شرایط دریا به ویژه در محدوده تنگه هرمز نسبتاً مواج خواهد شد که با توجه به احتمال وقوع تندباد لحظه ای توصیه می گردد شناورهای سبک از تردد دریایی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب خودداری نمایند.

وی توضیح داد: با توجه به وقوع ناپایداری در ساعات بعدازظهر توصیه می گردد از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری نمایند، تمهیدات لازم در بنادر استان صورت گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان بیان نمود: در روز آدینه (19 مهر) از میزان شدت بارش در استان کاسته شده و در بعضی نقاط مرتفع و مناطق غربی رگبار پراکنده پیش بینی می گردد.

سی سی پور اضافه نمود: ازلحاظ دمایی موقتاً روز آدینه افزایش نسبی دما در طول روز خواهیم داشت و از روز شنبه در غالب نقاط کاهش نسبی دما پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ناپایداری جوی و دریایی قابل ملاحظه ای در هرمزگان پیش بینی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناپایداری جوی و دریایی قابل ملاحظه ای در هرمزگان پیش بینی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید