راه اندازی مدرسه مجازی در آموزش و پرورش خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از راه اندازی نخستین مدرسه مجازی در آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس اطلاع داد.

راه اندازی مدرسه مجازی در آموزش و پرورش خراسان رضوی

قاسمعلی خدابنده امروز، 24 اسفندماه در این مراسم اظهار کرد: علی رغم تمام محدودیت ها و مسائل در زمینه زیرساخت ها، نیروی انسانی و منابع اقتصادی، مدرسه مجازی راه اندازی شد تا دانش آموزان در ایام تعطیلات اضطراری از آموزش های مجازی استفاده نمایند و از تحصیل عقب نمانند و مطابق با سرفصل های آموزشی به جلو پیش فرایند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل محتواهایی آماده شد و در بستر فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد که امید داریم مورد استفاده قرار گیرد، البته این آموزش مجازی هیچگاه جای حضور معلم را در سر کلاس درس نخواهد گرفت و نقش و حضور معلم را نمی توان کتمان کرد اما با توجه شرایط پیش آمده این آموزش های مجازی می تواند تا حدی اثرگذار و مفید باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، خدابنده توضیح داد: بحث مدرسه مجازی و آموزش به وسیله بسترهای فضای مجازی می تواند یک فرصت باشد و اگر این آموزش ها را جدی بگیریم می تواند بعضی مسائل کمبود نیروی انسانی و منابع اقتصادی را در آینده به حداقل برساند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: پخش سراسری دروس از شبکه های آموزش و چهار سیما نیز کماکان ادامه دارد و آن برنامه ها نیز فرصت بسیار خوبی است تا دانش آموزان در این ایام از آن بهره برند.

وی گفت: به همین دلیل تدریس درس فیزیک جهت پخش از شبکه های سراسری کشور به آموزش و پرورش استان خراسان رضوی سپرده شده و کوشش می کنیم در این زمینه از بهترین دبیران فیزیک استان استفاده نماییم.

خدابنده گفت: خانواده ها و دانش آموزان از فرصت برنامه های آموزشی نهایت بهره را ببرند و قطعا پس از بازگشایی مدارس دوره های رفع اشکال را خواهیم داشت و خانواده ها دغدغه عقب ماندگی درسی فرزندان خود را نداشته باشند.

همچنین در ابتدای این مراسم، محمد مهدی مومنی، رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: استقرار و راه اندازی آموزش مجازی آنلاین و آفلاین به صورت متمرکز استانی انجام شد و با توجه به اینکه دانش آموزان بعضی مدارس مانند مدارس مناطق محروم، حاشیه شهر و عشایری ممکن است تحت پوشش این آموزش ها قرار نگرفته باشند مدرسه مجازی را راه اندازی نمودیم.

وی اضافه کرد: از سوم اسفندماه با بهره گیری از بهترین دبیران سمپاد مشهد محتواهایی به صورت موضوعی و استفاده از فضای چند رسانه ای در استودیو مدرسه مجازی واقع در دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان فرزانگان شماره یک آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد جهت استفاده دانش آموزان استان تدوین و ضبط شد.

مومنی توضیح داد: در کنار راه اندازی مدرسه مجازی، کلینیک آموزشی رفع اشکال درسی بصورت تلفنی ارائه خواهد شد و دبیران ما اشکالات درسی دانش آموزان را رفع خواهند نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی مدرسه مجازی در آموزش و پرورش خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی مدرسه مجازی در آموزش و پرورش خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید