تظاهرات در اقتصادی و غارت مهمات هیأت سازمان ملل

به گزارش وبلاگ ورزش و تندرستی، تظاهرات علیه حضور نیروهای بیگانه در اقتصادی به غارت جعبه های مهمات و دیگر تجهیزات متعلق به هیأت سازمان ملل در این کشور منتهی شد.

تظاهرات در اقتصادی و غارت مهمات هیأت سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روز شنبه(دیروز) حدود هزار نفر در اطراف اردوگاه نیروهای سازمان ملل و فرودگاه شهر سیواری واقع در مرکز اقتصادی تظاهرات کردند که در نهایت به غارت جعبه های مهمات نیروهای سازمان ملل منتهی شد.

شاهدان عینی گفتند که این تظاهرات در اعتراض به حضور نیروهای خارجی در اقتصادی برگزار گردید و معترضان لاستیک های خودروها را آتش زده و وسایل مختلف اعم از کابل برق، دستگاه تهویه و غیره را به سرقت بردند.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، هیأت سازمان ملل در اقتصادی در بیانیه ای اعلام نمود که این تظاهرات از چند روز پیش بنا به دعوت مجمع فاسوکو در حال برگزاری است و قرار بود مسالمت آمیز باشد اما روز شنبه به خشونت کشیده شد و ده ها جعبه مهمات هیأت سازمان ملل که در بیرون از اردوگاه نگهداری می شد، به سرقت رفت.

در این بیانیه آمده است که معترضان همچنین مقادیری تجهیزات لجستیکی و مواد دیگری را به سرقت بردند.

هیأت سازمان ملل که اخیرا با هدف مقابله با حملات گروه های مسلح در مرکز اقتصادی مستقر شده است، خواستار آرامش و خویشتنداری شد و تأکید کرد که با چالش های مهمی در این کشور روبرو است.

هیأت سازمان ملل در اقتصادی (مینوسما) از زمان استقرار در این کشور در سال 2013 تا کنون حدود 180 نفر از نیروهای خود را از دست داده است.

با این حال هیأت مذکور تأکید کرد که همچنان به حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی اقتصادی برای بهبود امنیت این کشور و حمایت از مردم آن ادامه می دهد.

از سوی دیگر حدود 100 نفر روز شنبه در باماکو تظاهرات نموده و خواستار مداخله روسیه برای یاری به ارتش اقتصادی جهت سیطره بر کل اراضی این کشور شدند.

تظاهرات کنندگان تأکید کردند که فرانسه و سازمان ملل نهایت کوشش خود را بکار بسته اند اما اکنون خواستار مداخله روسیه در اقتصادی هستند.

30 سپتامبر و یک اکتبر گذشته در حمله افراد مسلح در پالکیسی و موندورو، چهل نظامی اقتصادی کشته شدند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تظاهرات در اقتصادی و غارت مهمات هیأت سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در اقتصادی و غارت مهمات هیأت سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید